• "Brzydkie Kaczątko" w mistrzowskim wykonaniu Rodziców Zespołu Szkół w Szumowie

     • Poniedziałek, 25 października na pewno zostanie w pamięci naszych młodszych uczniów jeszcze długi czas. To właśnie dziś przedszkolaki i uczniowie klas I-III naszej szkoły oraz przedszkolaki i również klasy I-III SP w Srebrnej obejrzeli przedstawienie pt. "Brzydkie Kaczątko" w wykonaniu wspaniałej grupy teatralnej, którą tworzą Rodzice naszych uczniów. Mamy i Tatusiowie okazali się kolejny raz profesjonalnymi artystami i już nie możemy doczekać się ich kolejnego występu. Może tym razem coś dla starszej widowni?Na uwagę zasługują także przepiękne stroje, które artyści wykonali osobiście. Zresztą zobaczcie sami.

     • Mistrzostwa Województwa Podlaskiego International Budo Kai 2021

     • W miniony weekend w Hali sportowej Zespołu Szkół w Szumowie odbył się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai) zorganizowany przez Mazowiecko- Podlaski Klub Karate z Shihan Arturem Więzowskim na czele w komitecie organizacyjnym byli również Sensei Robert Gaździk,  Sensei Zbigniew Dąbrowski, Sensei  Wojciech Zagdański. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali w mieszanych formach walki Karate Kyokushin Budokai, Ju Jitsu  Grappling. Mistrzostwa skierowane głównie do Juniorów młodszych i Starszych.

      Mistrzostwa International Budo Kai 2021 odbył się dzięki wsparciu, Wójta Gminy Szumowo Pana Jarosław Cukiermana, Prezesa Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai, Organizatorzy dziękują Panu Zdzisławowi Owczarkowi za relacje fotograficzną z Mistrzostw.

      Mistrzostwa Województwa zgromadziły około 170 zawodników i zawodniczek z Województwa Podlaskiego, Mazowieckiego i Lubelskiego zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych, najmłodsi uczestnicy mogli zmierzyć swoje siły w kategorii Jujitsu (grappling) czyli walki ze sprowadzeniem przeciwnika do parteru.

      Sędzią głównym zawodów był Sensei Robert Gaździk, wspierali jego pracę na macie Sensei Wojciech Paszkowski, Martyna Gaździk, Przemysław Lewandowski, Sempai Mariusz Łukasiuk, Dawid Pykacz, Krzysztof  Grabowski,

      Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Pani Hanna Szablowska Sekretarz Urzędu Gminy Szumowo, Pani Dyrektor Zespołu Szkół Małgorzata Sówka oraz Prezes Polskiej Federacji Sztuk Walki Budokai Shihan Artur Więzowski. Najwięcej emocji wzbudziły walki w formule Knockdown(walki pełno kontaktowe Kyokushin Budokai walki w lekkim kontakcie) niemniejsze emocje towarzyszyły również walkom najmłodszych z pełnym zabezpieczeniem w kaski i inne ochraniacze stosowane dla bezpieczeństwa uczestników Zawodów sportowych, rodzice emocjonowali się najbardziej walkami najmłodszych w formule grappling mini MMA. Zawody odbywały się w dobrej atmosferze rywalizacji sportowej, wszyscy medaliści otrzymali wspaniałe Puchary oraz pamiątkowe Dyplomy. Zawody także musiały ograniczyć liczbę widzów ze względu na okres Pandemii do niezbędnego minimum nie wliczając osób zaszczepionych