• Informacja dla rodziców dzieci przybywających z Ukrainy / ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ДІТЕЙ, ЯКІ ПРИБУВАЮТЬ З УКРАЇНИ

      • Co zrobić, aby zapisać dziecko do szkoły w Polsce? / Що потрібно зробити, щоб записати дитину до школи у Польщі?
      • Do czego ma prawo Twoje dziecko w szkole w Polsce? / На що має право ваша дитина в школі в Польщі?

      Informacje / інформація

       

      Fundacja „Twarze depresji” oferuje bezpłatną, zdalną pomoc psychologiczną i psychiatryczną dla obywateli Ukrainy - dzieci i osób dorosłych. Konsultacje ze specjalistami będą odbywały się w językach: rosyjskim i ukraińskim.

      Formularz zgłoszeniowy w języku ukraińskim i rosyjskim znajduje się na stronie: www.twarzedepresji.pl/ukraina.

      Zdalne wideokonsultacje umożliwiają łączenie się przez Whats App i Skype ze specjalistami przebywając także poza Polską, na terenie Ukrainy. Konsultacje online odbywają się w językach ukraińskim i rosyjskim. W zespole fundacji są psycholodzy, psychoterapeuci oraz specjalista psychiatra, psychiatra dzieci i młodzieży. Patronem honorowym programu jest Krajowy Konsultant w Dziedzinie Psychiatrii.

     • Rekrutacja uczniów klas VIII do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego

     • 15 lutego ruszyła rekrutacja do Programu Stypendialnego Horyzonty Edukacyjnej Fundacji im. Romana Czerneckiego (Fundacji EFC) realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków. To kompleksowe wsparcie dla uczniów i uczennic, którzy chcą uczyć się w najlepszych szkołach średnich w całej Polsce, przyznawane przez Fundację EFC już od 12 lat.

      Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:

      • pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,
      • planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,
      • średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1550 zł netto na osobę.

      Szczegółowe informacje na temat stypendium znajdują się na https://efc.edu.pl/programy/horyzonty

     • Erasmus+, pierwszy projekt naszej szkoły zaakceptowany!

     • Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż nasza projekt naszej szkoły pt. "Poznajmy się" uzyskał akceptację Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

      Oznacza to, że grupa 30 uczniów i 6 nauczycieli wyjedzie na dwa tygodnie do Grecji, gdzie wraz z młodzieżą z greckich szkół partnerskich: Makogianni w miejscowości Larisa oraz Platon school w Katerini wbędą realizować założenia projektu.

      KORZYŚCI dla uczniów:

      • możliwość pracy w języku obcym nie tylko na lekcjach tego języka, ale też na innych przedmiotach w ramach projektów,
      • redukcja postaw ksenofobicznych i wykluczających poprzez poznanie, oswojenie lęku przed nieznanym,
      • przyjaźnie ponad granicami.
      • otwarcie na świat i rozbudzenie ambicji,
      • otwarcie szerszej perspektywy rozwoju nie tylko poprzez znajomość i używanie języka obcego, ale przez poszerzenie horyzontów
      • poznanie innych kultur, obyczajów; poszerzenie kompetencji społecznych
      • wzrost poziomu tolerancji
      • aktywne zaangażowania młodzieży w projekty międzynarodowe i włączenia w nie osób defaworyzowanych lubzagrożonych defaworyzacją oraz większego otwarcia społeczności lokalnej (rodziny uczniów, sąsiedzi) na
      • różnorodnorodność i nowe kultury.

      Małgorzata Sówka

     • Szkolna biblioteka i n f o r m u j e: Nasi uczniowie czytają ciekawe książki!

     • Księgozbiór szkolnej biblioteki jest bogaty i atrakcyjny. Wiedzą o tym uczniowie. Wypożyczają oni wiele książek i chętnie dzielą się wrażeniami po ich przeczytaniu. Uczestnicy szkolnej akcji „Piszemy recenzje książek” proponują rówieśnikom ciekawe utwory i zachęcają do ich przeczytania. Wśród nich są takie, które na długo zostają w pamięci. Z ich bohaterami można interesująco spędzić czas. Oto kilka propozycji książek, które warto przeczytać.

      Lucyna Selerowska - nauczyciel bibliotekarz

      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Witam!

                Ostatnio przeczytałam książkę Anny Paszkiewicz pt.: ,,Plosiaczek’’. Jest to opowieść o prosiaczku, który najpierw był tylko kawałkiem różowego materiału. Maskotka należała do Stasia, który uwielbiał bawić się z Plosiaczkiem. 

              Plosiaczek opowiada wydarzenia ze swojego punktu widzenia. Bohaterowie przeżywają na co dzień zwyczajne przygody, ale uśmiech podczas czytania jest gwarantowany! Podczas spaceru z babcią Stasią Plosiaczek i jego opiekun postanowili wejść w kałużę pełną błota. A innym razem fryzura cioci Jadzi została udekorowana szpinakiem. To tylko część zabawnych momentów w tej książce - więcej dowiecie się jak sami przeczytacie. 

      Pozdrawiam 

      Natalia Święcka, klasa V b 

      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Drodzy Koledzy i Koleżanki!!

              Chciałbym Was zachęcić do przeczytania książki pt. „Akademia Pana Kleksa”, której autorem jest Jan Brzechwa. Opowiada ona o przygodach pana Kleksa, szpaka Mateusza, Adasia Niezgódki i innych uczniów Akademii. Jest to lektura dla klasy czwartej. Tak, tak wiem - uważacie, że to nuda. Jestem uczniem klasy IV a i właśnie skończyłem  ją czytać. Uwierzcie mi WARTO !!

              Jest to książka fantastyczna, w której dzieją się różne magiczne wydarzenia np.: pan Kleks co rano powiększa się dzięki specjalnej pompce, wysyła swoje oko na Księżyc, zjada motyle, a na koniec zmienia się ... .To tylko początek tych niezwykłych przygód.

           Myślę, że niektórzy z Was lubią ptaki, a w tej książce jest szpak o imieniu Mateusz i wiąże się z nim ciekawa historia. Jedno mogę Wam powiedzieć - ptak Mateusz był kiedyś księciem chińskim ... . Chcecie wiedzieć więcej? Zajrzyjcie do książki!

            Jeżeli Wasze imiona zaczynają się literą A to moglibyście zostać uczniami pana Kleksa. Pewnie chcecie wiedzieć dlaczego? Odpowiedzi szukajcie już na pierwszych stronach lektury.

              „Akademia pana Kleksa” to bardzo ciekawa książka. Myślę, że i Wam się spodoba. Czekam na Wasze propozycje książek godnych przeczytania.  

        Igor Jastrzębski, klasa IV a

      ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

      Właśnie skończyłam czytać książkę pt. „Zaopiekuj się mną. Figa tęskni za domem”. Chciałabym opowiedzieć o niej. Pewnego dnia Madzia i jej rodzice przeprowadzali się do nowego domu, a mały szczeniak o imieniu Figa przeszkadzał im. Na przykład, gdy tata dziewczynki znosił kartony przewrócił się przez Figę i skręcił kostkę. Postanowili więc na czas przeprowadzki oddać Figę do babci. Następnego dnia babcia przyjechała po szczeniaka. W nocy Figa nie mogła spać, bo myślała o swojej właścicielce. A gdy wstała, kot babci o imieniu Budrys podrapał ją po pyszczku. Kiedy przyszedł listonosz, Figa uciekła. Znalazła się na łące i poczuła głód. Zobaczyła płot, a gdy pod nim przeszła spotkała krowę, która patrzyła na nią gniewnie. Nagle zaczęła ją gonić. Figa uciekała ile sił w łapach, aż przeszła pod płotem i odetchnęła z ulgą. Położyła się na trawie i zasnęła. W tym czasie babcia zdążyła powiadomić rodziców Madzi. Figa obudziła się i poszła dalej. Zobaczyła miasto i znalazła dom Madzi. Zaszczekała, ale w domu nie było nikogo. Sąsiadka otworzyła jej drzwi. Domyśliła się, że to pewnie ten pies z ogłoszenia i zadzwoniła do rodziców Madzi.

      Polecam Wam tę książkę, ponieważ jest bardzo ciekawa. Można się z niej dużo nauczyć, dowiedzieć się ciekawych informacji o zwierzętach. Mam zamiar  wypożyczyć kolejną książkę z serii „Zaopiekuj się mną”. 

      Oliwia Broniszewska, klasa II b

     • 1 marca - Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

     •  

      Żołnierze "Wyklęci", zwani również "Niezłomnymi" to bohaterowie antykomunistycznego podziemia, zrodzonego w Polsce tuż po II wojnie światowej z niezgody na podporządkowanie kraju wpływom ZSRS i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

      Jednym z elementów poznawania losów "NIEZŁOMNYCH" i obchodów dnia pamięci w naszej szkole jest ekspozycja gazetki oraz przygotowanie przez uczniów prezentacji multimedialnej.

      Katarzyna Dmochowska

     • Pomagamy Ukrainie!

     •  

       

      Nasza szkoła włączyła się w pomoc osobom potrzebującym wsparcia z Ukrainy. Prosimy o przynoszenie rzeczy do szkoły i pozostawienie ich na korytarzu przy głównym wejściu. Zbiórka trwa do końca tyggodnia

      Zbieramy:

      • żywność z długim terminem przydatności
      • odzież dla dorosłych i dzieci
      • artykuły higieniczne
      • koce, ręczniki, pościel
      • sztućce

      Ponadto prosimy o:

      • bandaże, opaski uciskowe, plastry
      • leki przeciwbólowe
      • bieliznę

      Dziękujemy za Wasze zaangażowanie. Na zamieszczonych zdjęciach efekt dwóch dni działań!

      Małgorzata Frączyk

     • Plan lekcji od 28 lutego

     • Poniżej znajduje się link do planu lekcji, który będzie obowiązywał od dnia 28 lutego.

      Aktualny plan lekcji jest dostępny w dzienniku elektronicznym Librus oraz na stronie szkoły w zakładce 'Dokumenty szkoły'.

      Plan lekcji

       

    • Spotkanie z historią
     • Spotkanie z historią

     • W środę, lutego uczniowie klas 7a, b oraz 8a naszej szkoły oraz uczniowie klas 7 i 8 SP w Srebrnej wzięli udział w niecodziennej lekcji historii poprowadzonej przez Panią Martę Chmielińską z IPN. Tematem prelekcji były deportacje obywateli polskich do ZSRR w latach 1940-1941. Młodzież dowiedziała się, w jakich warunkach odbywały się transporty na Syberię, co czekało na miejscu wywózki na tych, którzy przeżyli transport oraz jakie były okoliczności zsyłki.

      Za współpracę przy organizacji spotkania dziękujemy serdecznie Panu Franciszkowi Głębockiemu oraz Pani Urszuli Jaworowskiej, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Szumowie.

      Małgorzata Sówka

     • Czy dbasz o swoje zdrowie?

     • Czy znasz i stosujesz zasady dbałości o zdrowie własne i bliskich? Jakie substancje, często łatwo dostępne, są szkodliwe zwłaszcza dla młodego organizmu? Czy kupujesz bez zgody i wiedzy rodziców te produkty?

      Na te i inne pytania w dniu 21.02.2022 r. mieli możliwość odpowiedzieć uczniowie klas 7a i 7b podczas spotkania z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) w Zambrowie. Była to pouczająca i ważna dla wszystkich lekcja. Panie prowadzące zajęcia w uznaniu za aktywną pracę obdarowały wszystkich uczniów symbolicznymi nagrodami.

      Serdecznie dziękujemy za poszerzenie naszej wiedzy i utrwalenie prawidłowych nawyków.

      Aneta Frąckiel

    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • 21 lutego 2022 roku w Zespole Szkół w Szumowie nie minął bez echa. Dla podkreślenia wagi poprawnego posługiwania się mową ojczystą nauczycielki języka polskiego i pani bibliotekarka przygotowały dla szkolnej społeczności szereg atrakcji polonistycznych.

      W bibliotece można było obejrzeć wystawę słowników, wziąć udział w czytaniu książek, rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów literackich, utrwalając przy okazji umiejętność poprawnego pisania i korzystania ze słowników. Wchodzenie po schodach na 1. piętro wiązało się z powtórką pisowni trudnych wyrazów, które przyciągały wzrok żywymi kolorami. Na górnym korytarzu wyłożone zostały wykreślanki językowe, ortograficzne i gramatyczne sudoku, ortograficzne kolorowanki i karty z zadaniami polonistycznymi do rozkodowania. Każdy uczeń mógł sięgnąć po łamigłówkę, na którą miał ochotę.

      Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się przeprowadzone dziś konkurencje. W konkursie pod hasłem: Czytamy wierszyki „łamiące języki” zwyciężyła Vanessa Legacki z klasy 8b. Najładniejszym pismem może się pochwalić Klaudia Szewczyk z klasy 8a, zwyciężczyni konkursu pod hasłem: Zostań „Mistrzem Pięknego Pisania”, która niemal kaligraficznie przepisała fragment hymnu szkoły. W konkurencji korytarzowej „Akcja – stacja”, wymagającej umiejętności poprawnego budowania zdań, niepokonani byli Paweł Kowalewski z klasy 8b i Antoni Koda z klasy 8a.

      Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w dzisiejsze zmagania z językiem polskim. Jeżeli ktoś zechce jeszcze spróbować swoich sił, to w kolejnych dniach zapraszamy do korzystania z przygotowanych materiałów.

      Dorota Lubiejewska

    • Bal karnawałowy w przedszkolu
     • Bal karnawałowy w przedszkolu

     • W dniu 18.02.2022 r. w naszym przedszkolu odbył się wyczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Już od samego rana do przedszkola przybywały kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki oraz motylki i biedronki. Z kolei wśród chłopców super-bohaterowie: Spider-Man, Kapitan Ameryka, policjant, żołnierz. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w zabawach muzyczno-ruchowych oraz tańcach przy piosenkach z przedszkolnego repertuaru. Nie zabrakło również tańca do piosenki "Boogie Woogie" czy "Baby Shark" tak bardzo lubianych przez dzieci oraz tańca z kolorowymi wstążkami, tanecznego węża i zabaw z chustą animacyjną. A w przerwie od tanecznej zabawy czekał na dzieci mały poczęstunek. Ponadto przedszkolaki wykonały maski karnawałowe oraz inne prace plastyczne związane z tematyką dnia. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci przez cały dzień. 

      Magdalena Banasik 

    • Patyczaki zamieszkały u 6-latków
     • Patyczaki zamieszkały u 6-latków

     • 15 lutego grupę 6-latków odwiedziła mama Maciusia, pani Justyna Jastrzębska w towarzystwie niezwykłych zwierzątek - patyczaków. Wywołało to wśród dzieci wiele radości, ciekawości i jak zawsze lawinę pytań. Pani Justyna w przystępny sposób zapoznała przedszkolaków ze zwyczajami tych owadów oraz opowiedziała o ich pielęgnacji. Jeśli ktoś myśli, że sześciolatki boją się tych stworzonek, to się myli. Dzieci chętnie pozwalały owadom spacerować po swoich rączkach! Był to dobry sposób, aby uczyć się odpowiedzialności, rozwijać swoje pasje przyrodnicze, ale też oswajać lęk przed owadami. Mama Maciusia przygotowała dla dzieci kolorowanki oraz filmik dotyczący patyczaków. Ale największą niespodziankę sprawiła dzieciom wiadomość, że 3 patyczaki zamieszkają w naszej sali, co pozwoli nam na ich codzienną obserwację i pielęgnację.

      Dzieci obiecały, że będą dbały o odpowiednią wilgotność terrarium i o świeże listki do jedzenia. 

      Dziękujemy pani Justynie za spotkanie i za patyczaki, które od dzisiaj zostaną z nami w przedszkolu.

      Katarzyna Gawkowska

    • Szkolna biblioteka i n f o r m u j e: Koteczki z książeczki są wśród nas!
     • Szkolna biblioteka i n f o r m u j e: Koteczki z książeczki są wśród nas!

     • Koteczki z książeczki są wśród nas!

      Naprawdę! Bez żadnych wątpliwości. Przypomniały o sobie podczas swego święta 17 lutego.

      Z okazji Światowego Dnia Kota w szkolnej bibliotece odbyła się niezwykła impreza czytelnicza. Uczestniczyła w niej klasa I b i wychowawczyni – Pani Jolanta Oczechowska. Co się wydarzyło?

      Uczennice klasy IV a – Maja Truchel, Julia Sierzputowska oraz Patrycja Gardocka zadawały dzieciom „kocie zagadki”. Zwycięzcom wręczyły nagrody, które same przygotowały. Podczas zabaw ruchowych pierwszoklasiści byli zwinni i szybcy jak kotki. Uczniowie poznali ofertę książek, których bohaterami są koty. Okazało się, że dobrze znają Filemona i Bonifacego, Kota w butach, Cukierka oraz Garfielda. Bardzo zainteresowały się odpowiedziami na niecodzienne pytania:

      „Dlaczego oczy kota świecą w nocy?”,

      „Dlaczego kot łapie myszy?”,

      „Dlaczego koty boją się wody?”,

      „Czy kot zawsze spada na cztery łapy?”,

      „Kiedy koty mruczą?”,

      „Dlaczego koci język jest chropowaty jak tarka?”.

      Pierwszoklasiści mieli także okazję do opowiadania o swoich kocich pupilach. Podczas zabaw zamienili się w zaczarowane koty.

      Uczniowie z I b zaangażowali się w wykonanie pracy warsztatowej – „kocich” zakładek. Wszystkie były piękne! Na pewno przydadzą się podczas czytania książek ze szkolnej biblioteki.

      Dzięki bibliotecznej inicjatywie dzieci stały się przyjaciółmi kotków. Przekonały się, że z książek można wiele się nauczyć. Aktywna forma zajęć pozwoliła uczniom wykazać się kreatywnością, rozwijać zainteresowania, ciekawość poznawczą oraz umiejętność autoprezentacji, wzmocnić wiarę we własne umiejętności. Przedsięwzięcie szkolnej biblioteki  zainspirowało dzieci do aktywności czytelniczej. Już wiedzą, że warto czytać!

      L. Selerowska, nauczyciel bibliotekarz

     • Państwowa Straż Pożarna zaprasza do udziału w konkursach

     • Państwowa Straż Pożarna zaprasz uczniów klas 1-3 do pokazania swoich talentów w trzech konkursach:

      1.  Konkurs plastyczny (indywidualny). Temat jest związany z obchodzoną w roku 2022 rocznicą 30-lecia powstania PSP i brzmi „PAŃSTWOWA STRAŻ POŻARNA ZA 30 LAT”. Konkurs dla uczniów klas 1-4.
      2. Konkurs plastyczny (indywidualny) skierowany do uczniów klas 5-8 na projekt INFOGRAFIK dotyczących kampanii społecznych PSP.
      3. Filmowy konkurs zespołowy. Zadaniem będzie realizacja spotu filmowego pt. „BEZPIECZNY JA”.

      Zainteresowani powinni się zapoznać z Regulaminami oraz wzorem Karty Zgłoszeniowej i Oświadczeniami, które są dostępne w linku na dole strony.

      Organizatorem konkursów jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

      Prace konkursowe należy przesłać pocztą na adres:

      KOMENDA GŁÓWNA PSP Wydział Prewencji Społecznej

      UL. PODCHORĄŻYCH 38

      00-463 WARSZAWA

      z dopiskiem nazwy Konkursu (PLASTYCZNY, INFOGRAFIKI, SPOT).

      Prace należy przesłać do 8 kwietnia 2022 r. (decyduje data stempla pocztowego).

      Informacja o laureatach zamieszczona zostanie na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Komendy Głównej PSP.

      Dokumenty informacje na temat konkursów

     • Akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci"

     •  Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

      „Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!”

      ZBIERAMY:

      KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK     

       Szczegóły akcji  

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

     • W naszym przedszkolu dzieje się....! Walentynki

     • 14 lutego w ramach Walentynek w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Czerwonych Serc. Tego dnia we wszystkich salach królował kolor czerwony i różowy, a to za sprawą dzieci ubranych właśnie w te kolory. Podczas zajęć przedszkolaki poznały historię Świętego Walentego, dowiedziały się skąd wzięła się nazwa Walentynek oraz w jaki sposób można je obchodzić. Dzieciaczki wykonały prace plastyczno-techniczne, których motywem przewodnim było oczywiście serce. Ponadto przedszkolaki bawiły się w sercowe kodowanie na dywanie, wzięły udział w zabawach matematycznych oraz wykonały Walentynki, które mogły zabrać do domu i podarować swoim bliskim. Przy okazji tego Święta omawiane były takie wartości jak miłość i przyjaźń. A na koniec dnia przedszkolaki oraz Panie otrzymały słodkości w kształcie serca za co serdecznie dziękujemy rodzicom. Ten dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.

      Magdalena Banasik

    • W naszym przedszkolu dzieje się....! Wizyta w pizzerii
     • W naszym przedszkolu dzieje się....! Wizyta w pizzerii

     • 8 i 14 lutego 2022 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pizzy (08.02.), dzięki uprzejmości Pizzerii "Da Grasso" z Zambrowa najpierw grupy 5-latków, a kilka dni później 4-latków z naszego przedszkola zostały zaproszona na warsztaty kulinarne do pizzerii.

      Najpierw przedszkolaki poznawały kolejne etapy wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania, obejrzały specjalny piec do jej wypieku. Po pokazie dzieci przystąpiły do samodzielnego przygotowania pizzy ze swoimi ulubionymi składnikami - wałkowały ciasto, smarowały sosem pomidorowym, układały ulubione produkty (szynka, kukurydza, pieczarki, ananasy). Potem pizza na 5 minut trafiła do pieca i już wszyscy mogli się nią zajadać. Jak się okazało, nic nie smakuje lepiej, niż własnoręcznie przygotowane danie... PYCHOTA .

      Na zakończenie warsztatów każde dziecko otrzymało dyplom "Małego Kucharza".

      Dzieciaki obiecały też, że wykorzystają zdobyte na warsztatach kulinarnych doświadczenie i sprawdzą swoje umiejętności w domu przygotowując pizzę dla rodziców (oczywiście pod ich czujnym okiem).

      Dziękujemy pizzerii "Da Grasso" za profesjonalnie i zarazem ciekawie przeprowadzone warsztaty oraz pani Sylwii Truchel (mamie Mai) za pomoc przy organizacji wycieczki dla grupy 4-latków.

      Agnieszka Gawkowska

      Magdalena Banasik

     • Kochamy recykling, czyli akcja EkoWalentynki 2022

     • Jeżeli chcecie uchronić Ziemię przed zanieczyszczeniem zużytymi bateriami, najważniejsze jest, aby po zużyciu nie trafiły do zmieszanych odpadów (do śmietników).

      Wystarczy je oddzielić i pozbierać oddzielnie do słoika, pudełka, a później oddać w miejsca, gdzie są zbierane i segregowane systemowo, np. w ramach naszej akcji.

      Za każde 10 baterii otrzymasz lizaka w kształcie serca.
                                                                                       
      Zapraszamy do udziału w akcji, pojemnik na zużyte baterie znajduje się w świetlicy szkolnej.

      Więcej o bateriach dowiecie się, oglądając filmik z przygodami Smartiego.

      Alicja Doncer

     • Dziś było bardzo Walentynkowo

     • Jak co roku obchodziliśmy Walentynki, które wpisały się w harmonogram imprez naszej szkoły. W tym dniu Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem przygotował szkolną Walentynkową Fotobudkę, gdzie można było zrobić sobie wesołe zdjęcia. Uczniowie mieli również okazję wysłać kartki do swoich kolegów i koleżanek za pomocą "Poczty Walentynkowej". Wszystkim dzieciom w tym dniu towarzyszył uśmiech na twarzy oraz pozytywny klimat. W klasach zorganizowano różne zabawy związane z Walentynkami. W klasie IVb Pani Agnieszka Kowalewska włączyła się w przeprowadzenie gier oraz wręczyła drobne upominki uczniom. Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas a wszystkim życzymy udanego Dnia Świętego Walentego! 

      Małgorzata Frączyk - opiekun SU