• „Przyjdź Jezu, świat Cię potrzebuje” - Jasełka w Zespole Szkół w Szumowie.

     • „Kolejny już rok - kolejne jasełka. Opowieść o niebie, o piekle, o świętach, i o tym, co ważne, co trzeba pamiętać... Serce włożyliśmy w to oraz pracę, więc Bogu dajemy, jako dar, to granie nasze….” – te słowa najlepiej oddają atmosferę świąt, w którą wprowadzili nas aktorzy szkolnej grupy teatralnej, chór oraz młodzi muzycy, grający kolędy na instrumentach muzycznych.

      W piątek, 22 grudnia cała społeczność szkolna miała możliwość podziwiać wspaniałą grę aktorską uczniów z klas 6a i 7, którzy pod opieką Pani Doroty Trzeciak przygotowali wspaniałe widowisko nawiązujące do ważnego w życiu każdego chrześcijanina wydarzenia, którym stały się narodziny Dzieciątka Jezus. Spektakl przeplatały kolędy śpiewane przez chór pod opieką Pani Elżbiety Kotomskiej oraz grane na instrumentach. Ksiądz proboszcz Sławomir Grodecki zaprosił wszystkich do wspolnej modlitwy oraz zlożył życzenia świąteczne. Życzenia spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z tymi, którzy są nam najbliżsi złozyła także Pani Dyrektor Małgorzata Sówka. Po Jaselkach odbyły się wigilie klasowe.

      Dziękujemy wszystkim sympatykom naszej szkoły, którzy zaszczycieli nas swoją obecnością: ks. kan. dr Sławomirowi Grodeckiemu, prezesowi Banku Spółdzielczego w Szumowie, Panu Edwardowi Lipińskiemu, prezesowi Zakładu Gospodarki Komunalnej, Panu Wojciechowi Tylowi, przedstawicielowi, a zarazem przewodniczącemu Rady Rodziców, Panu Łukaszowi Krawczyk oraz wszystkim Rodzicom, którzy licznie przybyli na uroczystość.

      Dziękujemy także tym Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie kostiumów i dekoracji,  Panu Piotrowi Chrzanowskiemu za nagłośnienie i oprawę akustyczną oraz mediom lokalnym: zambrow.org i zambrowiacy.pl.

      Wesołych Świąt Bożego Narodzenia :)

      Tekst: Małgorzata Sówka

      Foto: Małgorzata Frączyk

      Relacje w mediach lokalnych:

     • Jasełka w przedszkolu

     • Dnia 20.12.23r. w przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z grupy 6-latków i 5-6-latków.

      Przedstawienie było naprawdę wyjątkowe. Przedszkolaki z bardzo dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role oraz przeżywały, udzielającą się wszystkim zebranym, magię Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, przed publicznością złożoną z rodziców, w pięknych strojach przedstawiły znaną każdemu historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Dzieci, stroje oraz dekoracje nadały temu spotkaniu uroczysty i bardzo nastrojowy klimat. Było świątecznie i magicznie.

      Po przedstawieniu, już w salach, odbyły się wigilie grupowe. Dzieci dzieliły się opłatkiem i składały świąteczne życzenia.

      Małym aktorom należą się ogromne brawa za pokonanie tremy oraz wczucie się w role i profesjonalne granie. Spisali się wspaniale.

      Tekst: Magdalena Banasik

      Foto: Rodzice dzieci występujących w przedstawieniu

     • Przedszkolaki w Wiosce Świętego Mikołaja

     • 6 grudnia to dzień bardzo wyczekiwany przez wszystkie dzieci. Z okazji Mikołajek nasze przedszkolaki (obie gr. 6-latków, gr. 5-latków i 3-4-latków) wybrały się na wycieczkę do Wioski Świętego Mikołaja w Majątku Howieny w Pomigaczach. Na miejscu czekało na dzieci mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Wioska ta znajduje się w pięknej scenerii, która przeniosła nas do magicznego świata Świąt Bożego Narodzenia.

      Na przywitanie dostaliśmy ciepłą herbatę i pierniki. Potem dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych prowadzonych przez Elfy. Następnie przedszkolaki wykonały i upiekły pierniczki dla Świętego Mikołaja, szklane lampiony dla siebie oraz napisały list do Świętego Mikołaja.Potem przyszła pora na najbardziej wyczekiwany moment - spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi piosenkę, a w zamian otrzymały prezenty i certyfikaty.Kolejnym etapem był krótki spacer, w trakcie którego odwiedziliśmy Mini ZOO, szopkę bożonarodzeniową, pocztę, chatę Świętego Mikołaja i magazyn z prezentami. Na sam koniec wycieczki zjedliśmy pyszny obiad.

      Wycieczka bardzo podobała się wszystkim dzieciaczkom. Do przedszkola wracały trochę zmęczone, ale zadowolone i uśmiechnięte. Mikołajki uznajemy za udane, były pełne pozytywnych wrażeń i emocji

      Tekst: Magdalena Banasik

      Foto: Magdalena Banasik

     • Mikołajki

     • S A M O R Z Ą D    U C Z N I O W S K I

      6 grudnia ogłasza dniem CZERWONYM.

      Tego dnia obchodzimy ł i. W szkole obowiązuje czerwony ubiór oraz elementy świąteczne.

       

      K O N K U R S !

      Do 6 grudnia na dolnym korytarzu ustawiona zostanie skrzynka, do której wrzucać będzie można krótkie wierszyki/rymowanki, w treści których znajdą się słowa: Mikołajki lub Mikołaj. Autorów trzech najciekawszych prac czeka upominek.

     • Andrzejki 2023r.

     • 30 listopada 2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zabawie andrzejkowej.

       

      Dzieci z klas I - III bawiły się tańcząc, śpiewając przy muzyce, a na koniec odbyła się bitwa śnieżkami. Uczniowie klas IV - VIII dzięki przygotowanym wróżbom mieli szansę sprawdzić, np. jaki zawód będą wykonywać w przyszłości albo jakie imię będzie nosiła przyszła wybranka lub wybranek ich serca. Całą imprezę uświetniła muzyka, przy której nie zabrakło tańców. 

      Tekst: Małgorzata Frączyk

      Foto: Małgorzata Frączyk, Aneta Szabłowska