• Konkurs recytatorski w klasach I- III

     • Dnia 23 marca odbyły się szkolne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży w kategorii klas I- III BAJE, BAJKI, BAJECZKI. Prezentacje były poprzedzone przygotowaniami i rywalizacją w
      klasach. W ten sposób wybrano 25 osób, które prezentowały swoje umiejętności przed nauczycielami oraz uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Komisja konkursowa oceniając występy wzięła pod uwagę następujące kryteria:
      - dostosowanie repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej dziecka;
      - formę prezentacji (należało unikać gestów ilustrujących tekst, kostiumów,
      rekwizytów)
      - wyrazistość mowy;
      - ogólny wyraz artystyczny.


      Poziom recytacji był bardzo wysoki. Publiczność wykazała się dużym zainteresowaniem i skupieniem podczas występów koleżanek i kolegów. Wyniki konkursu, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas
      najbliższego apelu. Laureaci będą reprezentować naszą szkołę 19 kwietnia w eliminacjach powiatowych w Zambrowie.

      Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. 

      Jolanta Oczechowska

      Elżbieta Kotomska

     • Dzień bez plecaka

     • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole DZIEŃ BEZ PLECAKA. Uczniowie zamienili tradycyjne plecaki na walizki, koszyki, transportery dla zwierząt, wózki dziecięce, wiaderka, szuflady, rajstopy, kaski. Trzeba przyznać, że uczniowskie pomysły zaskoczyły wszystkich, a kreatywność przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za aktywny udział i dobrą zabawę podczas Pierwszego Dnia Wiosny

     • Osiągnięcia naszych uczniów w Powiatowych Mistrzostwach LZS W Tenisie Stołowym

     • Dnia 18.03.2023r. nasza szkoła brała udział w Powiatowych Mistrzostwach LZS w Tenisie Stołowym. Szkołę reprezentowało 24 uczniów.

      W kategorii klas IV i młodsi dziewczęta:

      II miejsce zajęła Julia Kozikowska,

      III miejsce Lena Głębocka.

       

      W kategorii klas IV i młodsi chłopcy:

      IV miejsce zajął Maciej Przeździecki.

       

      W kategorii klas V-VI dziewczęta:

      II miejsce Maria Werpachowska.

       

      W kategorii klas V-VI chłopcy:

      I miejsce Jakub Krajewski,

      II miejsce Eryk Rytych,

      III miejsce Maciej Pajdowski,

      IV miejsce Igor Jastrzębski.

       

      Dziewczęta z klas VII-VIII uplasowały się na następujących pozycjach:

      I miejsce Amelia Głębocka,

      II miejsce Milena Święcka,

      III miejsce Julia Kurek,

      IV miejsce Kaja Szewczyk.

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe emocje sportowe.

     • Wycieczka klas ósmych do Warszawy

     • We wtorek 14 marca 2023r. uczniowie klas VIII a i VIII b wzięli udział w zajęciach podnoszących wiedzę o prawie. Zajęcia te odbyły się w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. Uczniowie podczas spotkania z prokuratorem dowiedzieli się, na czym polega jego praca. Pomagali zbierać dowody w sprawie zbrodni dokonanych przez Balladynę - bohaterkę jednej z lektur obowiązkowych. W drugiej części zajęć ósmoklasi dowiedzieli się, jak w praktyce wygląda praca sędziego.

      Kolejnym punktem programu była wycieczka do budynku Sejmu RP, gdzie uczniowie poznali historię tego szczególnego miejsca oraz obejrzeli salę obrad i przeszli korytarzami sejmowymi.

     • Ogólnopolski programu edukacyjny Służby Więziennej „W SŁUŻBIE PRAWU”

     • Zespół Szkół w Szumowie przystąpił do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży W SŁUŻBIE PRAWU. 

      W piątek, 10 marca uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w zajęciach dotyczących edukacji prawnej z naciskiem na prewencję przestępstw wśród młodzieży poprowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Czerwonego Boru.   

      Uczestnicy spotkania dowiedzieli się: 

      • czym jest prawo oraz jakie są jego główne rodzaje,  
      • czym wyróżnia się prawo karne i jakie ma funkcje, 
      • czym jest przestępstwo oraz jakie konsekwencje niesie za sobą,  
      • jak działa polski system więziennictwa,  
      • jakie konsekwencje niesie za sobą przestępczość wśród młodzieży,  
      • gdzie i jak uzyskać pomoc prawną.  

      Funkcjonariusze, którzy przybyli do naszej szkoły, uświadamiali młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. 

      Uczniowie dowiedzieli się także, na czym polega praca w Służbie Więziennej i jakiego wyposażenia używają w służbie funkcjonariusze. Szczególne wrażenie wywarła na młodzieży Nala – czworonożny funkcjonariusz rasy owczarek belgijski, pełniący służbę w Czerwonym Borze. 

      Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej z Czerwonego Boru za dzisiejsze spotkanie.

      Małgorzata Sówka

     • Wycieczka klas Va, VIa i VIIa do Białegostoku

     • W dniu 8 marca uczniowie klasy Va, VIa i VIIa odwiedzili stolicę województwa podlaskiego - Białystok. Chętnie obejrzeli film pt. "Asterix i Obelix", który się wszystkim bardzo podobał. Uczniowie mieli czas na posiłek w McDonald's. Następnie udali się na lodowisko, gdzie wesoło i aktywnie spędzili czas. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

      Ewa Kozłowska - Żukowska

     • Program Powszechnej Nauki pływania "Umiem Pływać"

     • Uczniowie klas I - III po raz kolejny wzięli udział w Programie Powszechnej Nauki pływania „Umiem Pływać”. I grupa (klasa IIa, IIIa) zajęcia rozpoczęła 6.03.23r., grupa II (klasa Ia, IIIb) i grupa III (klasa Ia) w zajęciach uczestniczyła w dniu 7.03.23r. W ramach projektu dzieci nabędą podstawowe umiejętności: pływania, bezpiecznego zachowania się na basenie, współpracy oraz dyscypliny. Zajęcia w Pływalnia Miejska "Delfin" w Zambrowie potrwają do 23.05.2023r. Naszym uczniom życzymy wielu pozytywnych wrażeń podczas nauki pływania.

      Małgorzata Frączyk

     • Nasza szkoła w Biegu Tropem Wilczym

     • W środę, 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji skierowanej do szkół Bieg Tropem Wilczym.

      Mimo niskich temperatur na zewnątrz w biegu wzięło udział 40 uczniów z klas IV-VIII, którzy pokonali dystans 1963 metrów.

      Najlepszymi na ww.dystansie okazali się:

      I miejsce Kyryl Derihlazov, kl. 4a

      II miejsce Amelia Głębocka, kl. 8a

      III miejsce Maja Truchel, kl. 5a

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. 

       

      W niedzielne południe 5 marca 2023r. reprezentacja nauczycieli, uczniów i rodziców wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym w Gminie Szumowo. Mimo mroźnej acz słonecznej pogody atmosfera była gorąca. Za rok bierzemy znów udział. 

      Małgorzata Sówka

     • 1 marca-Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’

     • 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. Uczniowie Zespołu Szkół włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jednym z elementów poznawania losów "NIEZŁOMNYCH" oraz obchodów dnia pamięci w naszej szkole jest ekspozycja okolicznościowej gazetki szkolnej oraz przygotowanie przez uczniów prezentacji multimedialnej.

      Katarzyna Dmochowska

     • "Poznajemy Podlaskie" - dofinansowanie na wycieczkę

     • Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na wycieczkę dla grupy 55 uczniów w ramach programu "Poznajemy Podlaskie".

      “Poznajemy Podlaskie” to przedsięwzięcie mające na celu udzielenie wsparcia finansowego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną szkołom podstawowym z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych po województwie podlaskim. Nasza szkoła złożyła wniosek w grudniu 2022 roku.

     • Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym

     • Dnia 25.02.2023r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 zawodników 6 dziewcząt i 10 chłopców.

       

      W kategorii dziewcząt klas 7-8

      I miejsce zajęła Amelia Głębocka

      III miejsce Julia Kurek

       

      W kategorii chłopców klas 4-6

      II miejsce Jakub Krajewski

      III miejsce Maciej Pajdowski

      IV miejsce Aleksander Koda

       

      Gratulujemy wyników. Dokładną klasyfikację opublikujemy po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu PSZS w Zambrowie. 

      Dorota Kurpiewska

     • Mobilne Laboratoria Przyszłości

     • W dniu 21.02.2023r. uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Mobilne Laboratoria Przyszłości". Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach na których miały możliwość korzystania z długopisów 3D, gogle VR, oraz robota Photon. Podczas zajęć uczestnicy przenieśli się w świat technologii i programowania, rozwijali kreatywność i zdolność logicznego myślenia.

     • Półkolonie z robotyki

     • W dniach 30.01-03.02.2023 r. grupa 18 uczniów wzięła udział w półkoloniach z robotyki. Warsztaty te zostały przeprowadzone w trzech grupach przez instruktorów z "Małego Inżyniera" w ramach realizacji projektu "Akademia Nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie". 

      Przez pięć dni uczniowie poznawali tajniki konstruowania i programowania, by w rezultacie zbudowane przez nich roboty wykonały "zlecone" im zadania. 

     • ALFIK MATEMATYCZNY

     •  

      W dniu 23 listopada 2022 roku 36 uczniów Szkoły Podstawowej w Szumowie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Alfik Matematyczny”. Jest to popularny konkurs motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.

      W konkursie tym nasi uczniowie zajęli wysokie lokaty. Uczeń klasy Va Krystian Suski zajął 4. miejsce w województwie podlaskim, Maja Truchel klasa Va – 8. miejsce.

      Na wyróżnienie zasługują również: Mikołaj Bączyk, Maciej Jastrzębski i Mikołaj Mieczkowski z klasy I oraz Apolonia Rudzka z klasy III, Aleksander Koda klasa Va, Maciej Pajdowski i Tobiasz Dzieniszewski z klasy VI, Adam Talacha z klasy VIIIb.

     • "MATEMATYKA PO PROSTU" - program społeczno - edukacyjny dla klas VII-VIII

     • Drodzy Rodzice uczniów klas VII-VIII,

      Nasza szkoła przystąpiła do przygotowanego przez Polski Instytut Edukacji DARMOWEGO Programu społeczno - edukacyjnego "MATEMATYKA PO PROSTU" skierowanego do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych. Funkcjonuje on w formie platformy online, w formule “lekcji wideo” i jest obecnie najskuteczniejszym oraz najnowocześniejszym narzędziem wspomagającym naukę i uzupełnienie wiedzy przed kartkówkami, sprawdzianami i egzaminem ósmoklasisty. Materiały edukacyjne zostały zweryfikowane przez Wydział Edukacji m.st. Warszawy.

      Darmowy Program „Matematyka Po Prostu” to niezbędne narzędzie w okresach nieobecności dziecka w szkole i w codziennej pomocy w zrozumieniu matematyki:

      1.Ponad 100 „lekcji wideo”.

      2.Poprawa ocen na sprawdzianach i kartkówkach.

      3.Treści przyjazne dla uczniów z dysleksją.

      4.Nawet 5-krotnie szybsza nauka.

      5.Treści zgodne w 100% z podręcznikami szkolnymi.

      6.Nauka dokładnie tego, co jest wymagane przez nauczyciela.

      7.Lepsze zrozumienie materiału objętego podstawą programową.

      8.Pełny zakres tematów z 7 i 8 klasy.

      9.Powtórzenie przed egzaminem 8-klasisty.

      10. Lepszy wynik na egzaminie.

       

      * Szczegółowe informacje dotyczące logowania otrzymają Państwo w wiadomości w Librusie.

     • Bal Karnawałowy w przedszkolu

     • Dnia 18.01.2023r. w naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci Bal Karnawałowy. Już od samego rana do przedszkola przybywały kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki oraz motylki i biedronki. Z kolei wśród chłopców super-bohaterowie: Spider-Man, Kapitan Ameryka, policjant, strażak. Dzieci świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach muzyczno-ruchowych oraz tańcach przy piosenkach z przedszkolnego repertuaru. Nie zabrakło również tańca do piosenki "Boogie Woogie" czy "Baby Shark" tak bardzo lubianych przez dzieci. Ponadto w trakcie Balu Karnawałowego miała miejsce sesja zdjęciowa upamiętniająca piękne przebrania i kostiumy naszych przedszkolaków. Wszyscy bawili się wesoło, a uśmiech nie znikał z twarzy dzieci przez cały dzień.

      Magdalena Banasik