• Europejski Dzień Sportu w przedszkolu

     • 29 września nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do udziału w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD) .

      To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji .

      Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego tego dnia w przedszkolu obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Łączył on aktywność fizyczną z nauką języka angielskiego. Ale to nie wszystko. Dla naszych przedszkolaków zaplanowane były jeszcze inne aktywności. Przedszkolaki ponadto wzięły udział w różnych zabawach ruchowych m.in. z chustą animacyjną, w ćwiczeniach gimnastycznych i torach przeszkód. Najstarsze grupy rozegrały również mecze piłki nożnej na boisku szkolnym.

      We wszystkich grupach było bardzo aktywnie, a na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał medal "Super Sportowca".

      #ESSDPoland #ActiveLessonsPlan #ESSD2023 #BeActive #edukacjawruchu #AKiL

      @Fundacja V4Sport

      @Akademia Krokieta i Lamy

     • Kolejny projekt międzynarodowy przed nami!

     • Już wkrótce rozpoczniemy realizację kolejnego projektu międzynarodowego. Kolejny raz grupa 30 uczniów będzie realizowała zadania wraz z szkołami partnerskimi w Grecji pod hasłem "Poznajemy świat przemierzając Grecję"

       

      Projekt "Poznajemy świat przemierzając Grecję!” będzie realizowany w ramach programu FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

      Całkowity budżet projektu: 225 998,98 PLN

      Dofinansowanie projektu ze środków europejskich: 186 494,36 PLN

      Dofinansowanie projektu ze środków dotacji celowej: 39 504,62 PLN

       

      Cele projektu:  

      1. Podniesienie kompetencji językowych uczniów.
      2. Kreatywność, kultura i sztuka.
      3. Rozwój współpracy międzynarodowej. Promocja szkoły.

      Szczegóły dot. tematyki, terminów, dofinansowania znajdują się w zakładce 'Projekty': Poznajemy świat przemierzając Grecję

     • Stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego

     • Informujemy, iż Zarżad Wojewodztwa Podlaskiego przyznaje stypendia uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym oprócz uzyskanej wysokiej średniej ocen, byli laureatami olimpiad i konkursów wiedzy. Do zdobycia jest kwota 6 tys. złotych.

       

      Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zamieszkali na terenie województwa podlaskiego, uzyskujący łącznie w roku szkolnym 2022/2023 następujące osiągnięcia:

      • uzyskali średnią ocen na koniec roku szkolnego w szkole podstawowej lub w szkole ponadpodstawowej co najmniej 5.0;
      • byli co najmniej trzykrotnie laureatem konkursu/olimpiady na szczeblu wojewódzkim/ponadwojewódzkim lub co najmniej jednokrotnie laureatem konkursu/olimpiady/turnieju na szczeblu ogólnopolskim/międzynarodowym.

      Wniosek o przyznanie stypendium może złożyć osoba, która w poprzednim roku szkolnym była uczniem szkoły. W przypadku uczniów, którzy w momencie składania wniosku są niepełnoletni, wniosek w ich imieniu składa rodzic lub opiekun prawny. Wiarygodność danych zawartych we wniosku potwierdza dyrektor szkoły, do której w poprzednim roku szkolnym uczęszczał uczeń ubiegający się o stypendium.

      Wnioski (uzupełnione elektronicznie) wraz z kserokopią dokumentów potwierdzających osiągnięcia edukacyjne uczniów w roku szkolnym 2022/2023 należy złożyć w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku bądź przesłać pocztą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 27 października 2023 r. na adres:

      Departament Edukacji, Sportu i Turystyki

      Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

      ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14

      15 – 097 Białystok

      Więcej informacji oraz wniosek: Stypendia

     • Dzień Przedszkolaka na Farmie Dyń

     • 20 września przedszkolaki z gr. 6-latków i 5-6-latków z okazji Dnia Przedszkolaka wybrały się na wycieczkę na Farmę Dyń .

      Podczas wizyty na farmie dzieci bawiły się na polu dyniowym, gdzie turlały, przewoziły na taczkach, przenosiły i układały dynie. Mogły również pobawić się w piaskownicy z kukurydzą, pozjeżdżać na zjeżdżali ze słomy, zagrać w kręgle czy pohuśtać się na huśtawkach. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną i tańców z kolorowymi pomponami. Dzieci wzięły udział w pokazie baniek mydlanych i wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem pestek dyni oraz obejrzały wystawę dyniowych lampionów. Ponadto dzieci na farmie spotkały króliki, alpaki i kotka. Spalone kalorie uzupełniliśmy podczas ogniska, dzieci zjadły pieczone kiełbaski, a na deser otrzymały pyszne jabłka w czekoladzie.

      Pogoda dopisała, a taki aktywny sposób świętowania Dnia Przedszkolaka wszystkim się podobał.

      Magdalena Banasik

    • Bieg Fair Play w naszej szkole
     • Bieg Fair Play w naszej szkole

     • W dniu 13 września nasza szkoła wzięła udział w III edycji #BieguFairPlayPKOI.

      W biegu wystartowało 103 zawodników. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach wiekowych, klasy I-III, IV-VI, VII-VIII, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Bieg odbył się w zdrowej, czystej atmosferze sportowej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział i zaangażowanie.

     • Spotkanie ze Strażą Pożarną

     • W poniedziałek, 11 września strażacy z PSP w Zambrowie zaprezentowali naszym najmłodszym uczniom i przedszkolakom wóz i sprzęt strażacki wykorzystywany podczas gaszenia pożarów. Największą atrakcję stanowiła jednak kurtyna wodna, a że dzień był bardzo ciepły, więc chętnych do schłodzenia się nie brakowało.

      Dziękujemy strażakom z PSP w Zambrowie za obecność podczas próbnej ewakuacji oraz za pokazy. 

    • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"
     • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

     • Dnia 8 września br. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w 12. odsłonie ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku lektura było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

      Uroczystość została zorganizowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Szumowie i odbyła się w naszym miniskansenie. Na początku zebrani wysłuchali listu wystosowanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz informacji na temat autorki czytanej lektury. Następnie publiczność słuchała fragmentów powieści, które czytali przedstawiciele lokalnych instytucji oraz uczniowie ze szkół podstawowych w Srebrnej i w Szumowie. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Milena, Maria, Zuzanna, Kacper i Tobiasz.

      Uroczystość zakończyła się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatora.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Dnia 04.09.2023 r. miało miejsce oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zarówno w szkole, jak i w przedszkolu.

      Dyrektor Małgorzata Sówka przywitała wszystkich uczniów i ich rodziców, a w szczególności najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej - klasy pierwsze i przedszkolnej - 3-latki.  Pani Dyrektor odczytała także list MEiN z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, do ktorego link zamieszczamy poniżej. 

      Życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego złożył oraz błogosławieństwa udzielił ks. kan. dr Sławomir Grodecki - proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie.

      Serdecznie witamy po wakacjach wszystkie dzieci i wszystkich uczniów w naszych szkolnych i przedszkolnych murach oraz życzymy każdemu wspaniałego roku szkolnego, pełnego uśmiechu, pozytywnego nastawienia oraz chęci do nauki i zabawy.