• Dzień Języka Ojczystego

     • 21 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Języka Ojczystego. To święto zostało ustanowione przez UNESCO w 1999r. Jest to data upamiętnienia wydarzeń w Bangladeszu, gdzie pięciu studentów zginęło podczas demonstracji, w której domagano się uznania języka bengalskiego jako języka urzędowego.

      O tym, jak ważne jest posiadanie języka ojczystego, dbałość o jego poprawność i piękno, mieli okazję przypomnieć sobie uczniowie naszej szkoły podczas apelu. W roli głównej wystąpiła MOWA OJCZYSTA, która, zwracając się do dzieci i młodzieży, wyraziła swoje zaniepokojenie, że młode pokolenie, stosując skróty i przekręcając znaczenie wyrazów, ,,kaleczy” język ojczysty. Dziękowała tym, którzy na co dzień mówią i piszą starannie, dbając o poprawną wymowę i pisownię.

      Podczas apelu wręczone zostały nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy laureatom Szkolnego Konkursu o Tytuł Mistrza Pióra.

      Wszystkim serdecznie gratulujemy. 

      Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowane nagrody.

      Gabriela Leszczyńska, Dorota Lubiejewska

      Foto: Magdalena Jasionek

     • Światowy Dzień Chorego

     • 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, z tej okazji uczniowie klas I - III przygotowali dla chorych laurki z życzeniami. Już w czwartek część kolorowych kartek wraz z paczką pełną zabawek trafiła do pacjentów oddziału dziecięcego Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Pozostałe życzenia wolontariusze zawieźli w piątek do dwóch szumowskich ośrodków zdrowia oraz do Centrum Opiekuńczo - Mieszkalnego w Pęchratce Polskiej. Podczas międzypokoleniowego spotkania integracyjnego nie zabrakło życzeń, ciepłych słów, wspólnego śpiewu i zabawy. Dla dzieci była to również żywa lekcja historii. Seniorzy opowiadali o swoich dziecięcych latach jak również o sposobie spędzania czasu w ośrodku. Był to wspaniały czas pełen niezapomnianych wrażeń. Mamy nadzieję, że to początek współpracy pomiędzy naszą szkołą a tym pełnym ciepła i życzliwości miejscem. Inicjatorem przedsięwzięcia było SKC i SU naszej szkoły.

      Anna Dąbrowska-Komor, Małgorzata Frączyk

      Zdjęcia: Małgorzata Bączyk, Anna Dąbrowska-Komor

     • Rekrutacja dzieci do Gminnego Przedszkola i klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Szumowie

     • Szanowni Państwo!

      Rozpoczynamy zapisy dzieci do naszego przedszkola i do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Wnioski można otrzymać od wychowawców w przedszkolu, w sekretariacie szkoły lub pobrac ze strony szkoły (link do dokumentów poniżej).

      Terminy rekrutacji:

      1. do 23.02.2024 r. - składanie wniosków wraz z załącznikami
      2. 07.03.2024 r., godz. 15.00 - opublikowanie ogólnych list dzieci zakwalifikowanych do przedszkola i klasy pierwszej 
      3. do 19.03.2024 r., godz.15.00 - potwierdzenie przez rodziców woli przyjęcia do przedszkola/szkoły - złożenie dodatkowych oświadczeń 
      4. 22.03.2024 r., godz. 15.00 - opublikowanie ogólnych list dzieci przyjętych do przedszkola i do klasy pierwszej 

      Zapraszamy do składania wniosków 🙂

     • Tytuł ambasadora programu Misja Kieszonkowe

     • Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała tytuł ambasadora programu Misja Kieszonkowe. 

      Jest to dowód naszego zaangażowania w przekazywanie uczniom wartościowej wiedzy z zakresu finansów. 

      Zachęcamy wszystkich Nauczycieli oraz Rodziców do skorzystania z materiałów dostępnych na stronie www.misjakieszonkowe.pl i budowania wśród dzieci cennych nawyków i samodzielności finansowej.

      Już dziś zainwestujmy w edukację finansową dzieci, która zaprocentuje w ich dorosłym życiu!

       

     • Bohater ON w Twojej Szkole 2023

     • Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w akcji Bohater ON w Twojej Szkole 2023. Są to ogólnopolskie działania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Prowadzona akcja edukuje młodych Polaków, bazując na indywidualnych historiach uczestników walk o stolicę, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.

      Katarzyna Dmochowska

     • Dzień Babci i Dziadka w klasach trzecich

     • ​​​​​​

      „Miesiąc styczeń się raduje, że Dzień Babci Dziś świętuje.
      I dla Dziadka są życzenia, i tych życzeń są spełnienia.”


      Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i łez radości...

      Dnia 17 i 19 stycznia 2024r. gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków zaproszonych przez uczniów klasy IIIa oraz IIIb Szkoły Podstawowej. Spotkanie rozpoczęło się od programu artystycznego. Wiersze i piosenki w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w odświętny nastrój. Uśmiech zawitał na twarzach zebranych. Wiele pozytywnych emocji wywołały również scenki z życia naszych kochanych dziadków. Wszystkim zaproszonym gościom serdeczne życzenia złożyła pani dyrektor Małgorzata Sówka oraz wychowawczynie Anna
      Orłowska oraz Jolanta Oczechowska. 
      Nie zabrakło też upominków wykonanych własnoręcznie przez uczniów. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich wnuków. Wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców był okazją do rozmów i dzielenia się wrażeniami z występu. Wspaniała atmosfera, która towarzyszyła spotkaniu, umocniła więzi rodzinne, pozwoliła na bliższe poznanie się.
      Wszystkim Babciom i Dziadkom, jeszcze raz, składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu.

      Anna Orłowska

      Jolanta Oczechowska

     • Podsumowanie z pierwszego półrocza projektu "Cook Book"

     • Uczniowie z klas 2A, 3A i 3B wraz ze swoimi nauczycielkami j. angielskiego wykonali 4 zadania, podczas których nie tylko kształcili swoje zdolności językowe, ale także zdolności kulinarne. Sałatka owocowa, tortilla z szynką, tiramisu i ślimaczki z ciasta francuskiego. To przepisy, które mieli okazję robić. Mmm.... Palce lizać!

      Tekst: Sylwia Jasionek

      Foto: Magdalena Jasionek, Sylwia Jasionek