• Wycieczka klas drugich i trzecich do Kampinosu i Żelazowej Woli

     • Uczniowie klas drugich i trzecich w dniu 06.06.2023r. wzięli udział w wycieczce do Kampinosu i Żelazowej Woli. Zwiedzali Skansen Budownictwa Puszczańskiego oraz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Życie pod strzechą" prowadzonych w oparciu o zagrody skansenowe. Następnie udali się do Żelazowej Woli, miejsca urodzenia Fryderyka Chopina gdzie zwiedzali dworek wraz z przylegajacym do niego parkiem. Był to bardzo ciekawy i udany dzień.

      Małgorzata Frączyk

     • Dzień Rodziny w klasie IIb

     • „Rodzina- tu zaczyna się życie,
      A miłość nigdy się nie kończy.”

      5 czerwca to Dzień Rodziny w klasie II b, taka data w szkolnym kalendarzu do której dzieci przygotowywały się z prawdziwym zaangażowaniem, a w szkolnych murach gościli rodzice i rodzeństwo uczniów. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a w oczach bliskich pojawiały się łzy wzruszenia. Po przedstawieniu wszyscy goście otrzymali przygotowane przez dzieci prezenty. Na koniec drugoklasiści zaprosili swoje rodziny do wspólnego tańca. Okazało się, że występy na scenie wcale nie są takie łatwe.

      Dziękujemy Kochanym Rodzicom, którzy bardzo się zaangażowali, przygotowali piękne stroje i pyszny słodki poczęstunek na czele ze wspaniałym okolicznościowym tortem.
       

      Dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości przez panią wicedyrektor Magdalenę Jasionek, a także za życzenia i słowa uznania za nasz występ.


      Jolanta Oczechowska

     • "Jak nie czytam, jak czytam"

     • Dnia 07.06.2023r. nasza placówka przystąpiła do akcji Jak nie czytam, jak czytam. Przedszkole zamieniło się w wielką czytelnię. Przedszkolaki ze wszystkich grup spotkały się na placu zabaw, aby posłuchać bajek czytanych przez zaproszonych gości. A byli to niezwykli goście, bo m.in. przedstawiciele władz lokalnych: pan Jarosław Cukierman - Wój Gminy Szumowo i pani Hanna Szabłowska - Sekretarz Gminy Szumowo. Ponadto naszymi gośćmi były panie, które o książkach wiedzą dużo, jak nie wszystko. Pani Danuta Liżewska, pani Joanna Milewska i pani Marlena Klimaszewska z Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Szumowie. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor naszej placówki, która również przeczytała dzieciom bajkę. A na samym czytaniu nasza akcja się nie skończyła. Dzieci w salach rozmawiały o swoich ulubionych książkach i bohaterach książkowych oraz oglądały książki przyniesione przez swoich kolegów. Do akcji przyłączyli się również rodzice przedszkolaków, którzy pomogli wykonać swoim dzieciom prace plastyczną pt. "Kartka z mojej ulubionej książki". Z wykonanych prac powstała wystawa prac plastycznych na przedszkolnym korytarzu.

      Uczniowie klas I - VIII wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi o godzinie 10.00 spotkali się na boisku szkolnym by wspólnie w gronie kolegów i koleżanek czytać swoje ulubione książki. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie wzięli udział w akcji masowego czytania, promującej czytelnictwo.

       

      #JakNieCzytamJakCzytam

      #NPRCz2.0

      #zsszumowo

      Małgorzata Frączyk

      Magdalena Banasik