• Misterium Męki Pańskiej

     • Dnia 27 marca w naszej szkole wystawiliśmy Misterium Męki Pańskiej pod hasłem: „Nie lękajcie się, Ja jestem z wami”.

      Piękna scenografia wprowadziła wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. O wspaniałe doznania artystyczne zadbali uczniowie z klasy IVa, VIa oraz VIIa. Całość przedstawienia pokazująca wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa, ukazała istotę tych Świąt. Ogromne zaangażowanie młodych wykonawców, którzy wykazali się wspaniałą grą aktorską, wytworzyło niepowtarzalną atmosferę.

      Na zakończenie uroczystości głos zabrał ksiądz Proboszcz, Wójt gminy Szumowo oraz pani Dyrektor, którzy podziękowali uczniom i organizatorom oraz złożyli życzenia świąteczne.

      Gorące podziękowania kieruję pod adresem Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy Sp.j., którzy po raz kolejny ufundowali piękne dekoracje. Bardzo dziękuję moim koleżankom Sylwii Jasionek, Edycie Fiedorczuk i Małgorzacie Frączyk za pomoc w przygotowaniu scenografii. Kolegom Dariuszowi Broniszewskiemu i Markowi Zienkiewiczowi za ogrom pracy, jaką włożyli w przygotowanie tej uroczystości oraz panu Piotrowi Chrzanowskiemu za oprawę muzyczną.

      Życzę błogosławionych Świąt.

       

      Tekst: Dorota Trzeciak

      Foto: Małgorzata Frączyk

     • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych - informacja dla emerytów i rencistów

     • Szanowni Państwo.

      W zakładce 'Dokumenty' - 'Dla pracowników' znajdują się dokumenty dotyczące Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych. 

      Zwracam się do Państwa z prośbą o zapoznanie się z nowym Regulaminem ZFŚS, a następnie o wypełnienie i dostarczenie do sekretariatu szkoły do końca kwietnia Oświadczenia o sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej.

      Aby skorzystać z form dofinasowania wymienionych w Regulaminie należy złożyć Wniosek ze wskazaniem właściwej formy dofinansowania:

      • do 31 maja Wniosek o dofinansowanie wypoczynku zorganizowanego we własnym zakresie, tzw. „wczasy pod gruszą”
      • do 31 października Wniosek o dofinansowanie w związku ze zwiększonymi wydatkami w okresie jesienno-zimowym

      Zapraszam także do przeglądania strony naszej szkoły, na której będą zamieszczane informacje o organizowanych dla pracowników imprezach o charakterze kulturalno-oświatowym, sportowo-rekreacyjnym i turystycznym. 

      W razie jakichkolwiek pytań lub problemów przy wypelnianiu dokumentów zapraszam do kontaktu z sekretariatem szkoły.

      Małgorzata Sówka

     • "Poznajemy Podlaskie" - dofinansowanie na wycieczkę uczniów naszej szkoły

     • Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na wycieczkę dla grupy 80 uczniów w ramach programu "Poznajemy Podlaskie".

      “Poznajemy Podlaskie” to przedsięwzięcie mające na celu udzielenie wsparcia finansowego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną szkołom podstawowym z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych po województwie podlaskim. Nasza szkoła złożyła wniosek w lutym 2024 roku. W ramach dofinansowania w wysokości maksymalnej - 7500 zł uczniowie klas I-III wyjadą na wycieczkę do Białegostoku jeszcze w tym roku szkolnym.

     • "Kim chciałbyś zostać w przyszłości" - konkurs dla przedszkolaków

     • Praca.pl rusza z konkursem dla przedszkoli, w którym chcemy poznać jakie są umiejętności plastyczne przedszkolaków i dowiedzieć się jaką pracę chcieliby wykonywać w przyszłości? Jakie są ich marzenia?

      Jak wziąć udział w konkursie?
      Wystarczy przesłać zdjęcie pracy wykonanej przez przedszkolaka i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Bardzo ważne jest również przesłanie zgody opiekuna prawnego na udział dziecka w konkursie oraz upoważnienie do korzystania z pracy plastycznej (licencji).

      Konkurs wygra praca, która będzie najbardziej pomysłowa oraz zgodna z tematyką.

      Zapraszamy do wzięcia udziału!

     • EkoWalentynki w przedszkolu

     • Nasze przedszkole bierze udział w wielu projektach, ale ten jest wyjątkowy, ponieważ dzięki niemu ratujemy naszą planetę. I właśnie dlatego zdecydowaliśmy się na udział w "EkoWalentynkach" w naszym przedszkolu. Zużyte baterie wyrzucane w sposób niekontrolowany stanowią wielkie zagrożenie dla środowiska. Substancje w nich zawarte mogą zanieczyszczać glebę i wodę oraz pośrednio szkodzić zdrowiu człowieka. Poprzez udział w tej akcji pragniemy przyczynić się do zmiany w sposobie dotychczasowego myślenia i zachowania człowieka. We współpracy z rodzicami i patronami akcji kształtujemy właściwe nawyki dotyczące ochrony środowiska naturalnego.

      Działania zorganizowane zostały dzięki pomocy i zaangażowaniu firm: REMONDIS Electrorecycling Polska, Electro-System Organizacja Odzysku, Europejska Platforma Recyklingu.

      Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji #EkoWalentynki w Polsce jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski. Regionalnym koordynatorem akcji jest LGD Brama na bagna.

      Dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas dołączyli do naszej zbiórki. Cieszymy się, że do akcji dołączają uczniowie naszej szkoły. Razem możemy więcej.

      Przypominamy, że zbiórka zużytych baterii w naszym przedszkolu trwa do 22 kwietnia .

      Tekst i foto: Katarzyna Gawkowska

    • Konferencja Asów Internetu 2024
     • Konferencja Asów Internetu 2024

     • 14 marca odbyła sie Konferencja Asów Internetu 2024, w ramach której uczniowie klas I-VIII wzieli udział w warsztatach online. Rozmawiano o tym, jak mądrze funkcjonować w sieci i umiejętnie korzystać z potencjału Internetu.

      5- i 6-latki naszego przedszkola wzięły udział w zajęciach na temat "Jak rozpoznać fałszywe informacje?", czyli jak mądrze funkcjonować w sieci i umiejętnie korzystać z potencjału Internetu, wysłuchały bajki o Zielonym Kapturku oraz wykonały prace plastyczne, której bohaterem był już wszystkim dobrze znany Czerwony Kapturek.

      Uczniowie klas I-III wzieli udział w zajęciach pt. "Mapa uważności. Kiedy i do czego potrzebna jest uważność?", podczas których dowiedzieli się, do czego służy uważność, jak ją rozpoznać i trenować oraz zastanawiali się, do czego jest potrzebna podczas korzystania z Internetu. Na zajęciach pt. "Pan Rozs(ą)dek" uczniowie wraz z bohaterem poszukiwali zagubionego ogonka od litery Ą.

      Uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w zajęciach "Obywatel C., czyli co moc ma wspólnego z odpowiedzialnością", podczas ktorych dowiedzieli się w jaki bezpieczny i odpowiedzialny sposób można wykorzystywać narzędzia cyfrowe

      Uczniowie klas VII-VIII dowiedzieli się, jak rozróżnić prawdę od fałszu i nie powtarzać fake newsów podczas zajęć pt. "Prawda czy fałsz? Jak patrzeć i czytać, by nie dać się nabrać?"

      Asy Internetu to bezpłatny program edukacyjny skierowany do szkół podstawowych i przedszkoli w całym kraju, ktorgo zalożeniem jest m.in. wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im eksplorować internet w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.

      Tekst: Małgorzata Sówka

      Zdjęcia: nauczyciele ZS w Szumowie

     • Ogólnopolski konkurs grantowy "Tradycyjny Sad"

     • „TRADYCYJNY SAD”  jest ogólnopolskim konkursem grantowym, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych.

      Konkurs podzielony został na dwa etapy. W pierwszym zdobywa się wiedzę potrzebną do założenia minisadu. W drugim należy to wiedzę wykorzystać w praktyce, czyli załażyć minisad.

      Uczniowie klasy 4 zgłosili chęć udziału w konkursie i wraz z wychowawczynią - Panią Wiolettą Suchcicką, przystąpili do działań przewidzianych w I etapie, czyli:

      • ustalili nazwę zespołu "Wisienki" i zaprojektowali logo;
      • opracowali kosztorys i plan nasadzeń;
      • spotkali się z panem sadownikiem, który opowiedział im o sadownictwie, starych odmianach drzew owocowych oraz o naturalnych metodach ich pielęgnacji;
      • zrobili plakat promujący przedsięwzięcie;
      • przygotowali prezentację o starych odmianach drzewek owocowych i wybrali odmiany, które zasadzą w naszym szkolnym minisadzie

      Uczniowie bardzo się zaangażowali w wykonanie wszystkich zadań w I etapie. Trzymamy za nich kciuki, ponieważ 120 zespołów konkursowych, z najwyższymi wynikami z pierwszego etapu, otrzyma granty na zakup drzewek owocowych tradycyjnych odmian.

      O efektach działan klasy 4 będziemy informować po ogłoszeniu wyników etapu I.

      Do obejrzenia fotorelacji z działań zapraszamy do Galerii zdjęć :)

      Tekst: Małgorzata Sówka

      Zdjęcia: Wioletta Suchcicka