• Szkolna biblioteka i n f o r m u j e:

     • Klasa VII a kontynuuje literacką podróż po świecie wartości

      Nasza szkoła zakwalifikowała się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Wychowanie przez czytanie. Z książką w świat wartości”, którego organizatorem jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom”. O założeniach tego wydarzenia można przeczytać w artykule opublikowanym we wrześniu na Facebooku Szkoły Podstawowej w Szumowie. Uczniowie klasy VII a – uczestnicy Programu – poznali już kilka tekstów z książki pt. „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”, które skłoniły ich do refleksji oraz dyskusji o ważności kierowania się w życiu wartościami moralnymi. Publikacja zainspirowała siódmoklasistów do podjęcia aktywności plastycznej i literackiej. Na zajęciach bibliotecznych wykonali plakaty na temat uczciwości, szacunku i odwagi. Zredagowali również oraz przedstawili w formie graficznej ciekawe i trafne hasła propagujące wartości moralne. Obecnie uczniowie klasy VII a z zainteresowaniem i zaangażowaniem realizują kolejne zadania Programu.

      L. Selerowska, D. Lubiejewska

     • Alfik matematyczny

     • W środę, 24 listopada 20 uczniów naszej szkoły zmagało się z zadaniami w XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego – Alfik Matematyczny. Konkurs  organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, jest formą wsparcia w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży.                    

      Życzymy wysokich wyników

      Nauczyciele matematyki.

       

     • Wycieczka klas II i III do Warszawy

     • 24 listopada uczniowie klas drugich i trzecich naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Warszawy w ramach programu POZNAJ POLSKĘ. Wyjazd ten odbył się pod hasłem: Największe osiągnięcia polskiej nauki. Taki temat miał związek z wizytą w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli samodzielnie odkrywać tajemnice natury, przeprowadzać doświadczenia przekonując się, jak zmysł ludzki pozwala odbierać świat. A wszystko to podczas świetnej zabawy.

      Uczestnicy wycieczki byli także świadkami "narodzin" monety i banknotu. Zobaczyli jak powstaje pieniądz, jak działa bankomat i karta kredytowa. A wszystko to podczas warsztatów z wykorzystaniem specjalnie przygotowanych pomocy dydaktycznych w Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Podczas wyjazdu nie zabrakło czasu na podziwianie piękna Warszawskiej Starówki z kolorowymi kamieniczkami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Uczniowie odbyli również spacer pod Pałac Prezydencki i na Plac Piłsudskiego, gdzie znajduje się Grób Nieznanego Żołnierza. Wszystko to sprawiło, że był to dzień pełen wrażeń.

     • Finał konkursu "Powiedz NIE używkom"

     • Dziś, tj. 23 listopada, w naszej szkole miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Powiedz NIE używkom". Oragnizatorem konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie przy współpracy z Wójtem Gminy Szumowo. W konkursie wzięło udział 41 uczniów ze szkół podstawowych w Szumowie i Srebrnej. Więcej informacji na temat konkursu znajdziecie na stronie zambrow.policja.gov.pl

      Dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • Wycieczka klas VII-VIII do Żelazowej Woli, Wieliczki i Krakowa

     • Pierwsza wycieczka z programu POZNAJ POLSKĘodbyła się w dniach 6-8 listopada 2021 roku. Czterdziestu uczniów z klas ósmych i siódmych wyjechało do Żelazowej Woli, Wieliczki i Krakowa. Odwiedzili miejsca związane z ważnymi wydarzeniami z historii naszej Ojczyzny. Młodzież zwiedziła Muzeum Fryderyka Chopina, Kopalnię Soli, Kościół w Brochowie, Muzeum Narodowe i Rynek Podziemny w Krakowie, Wawel, Sukiennice, Kościół Mariacki i Bazylikę św. Franciszka z Asyżu. Usystematyzowali i wzbogacili wiedzę, którą wcześniej zdobyli na lekcjach historii i języka polskiego.

    • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży
     • Zmiana numeru telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży

     • MEiN informuje, iż z dniem 1 listopada 2021 roku ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY zastąpiona będzie telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

      Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne, to 800 12 12 12. Telefon i czat internetowy będą czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czat nie wymaga logowania oraz instalowania żadnej aplikacji. Połączenia telefonicznie nadal pozostaną bezpłatne, a rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

      Link do strony Rzecznika Praw Dziecka, na której znajdą Państwo wszystkie informacje związane z Dziecięcym Telefonem Zaufania RPD: