• Szkolna biblioteka i n f o r m u j e: Było walentynkowo!

     • Z okazji walentynek biblioteka szkolna zaproponowała uczniom atrakcje. Kto dziś zwrócił i wypożyczył książki, to:

      1. otrzymał walentynkową niespodziankę (zakładkę do książki); 
      2. uczestniczył w bezpłatnej loterii.

      Na wystawie zbiorów bibliotecznych zaprezentowano książki o tematyce walentynkowej. Dzieci wykonały walentynki dla ulubionych bohaterów literackich z dopiskiem „Lubię Cię, bo …” . Ich adresatami byli m. in.: Martynka, Basia, Kasia, Shrek, Pinokio, Kopciuszek, Adaś Niezgódka, Hania Humorek, świnka Peppa, Mikołajek, Cwaniaczek, Luna, Antek Srebrny.  Oto niektóre cytaty z wypowiedzi uczniów:

      …. „masz ciekawe przygody”,

      … „zmieniłeś się na lepsze”,

      … „dajesz mi radość z czytania”,

      … „miałaś szczęście i zostałaś bogata”,

      … „rozśmieszasz mnie i wtedy mam humor przez cały dzień”,

      … „jesteś odważny i miły”,

      … „jesteś fajnym i miłym małym szczeniakiem”,

      … „pomagasz ludziom”,

      … „uczysz mnie, jak być odważnym”,

      … „masz dużo przyjaciół”.

      Uczniowie wyszukiwali w słownikach językowych, jak brzmi słowo „przyjaciel” po niemiecku, francusku i angielsku. Czytali głośno rozdział pt. „Walentynki, kubinki i bubinki” z książki Grzegorza Kasdepke pt. „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu”. Z zaangażowaniem dyskutowali o jego treści. Interpretowali walentynkowe hasła (m. in.: „W Dzień Świętego Walentego książka dla każdego!”, „Szkolna biblioteka także w walentynki na Ciebie czeka!”, „W walentynki zachwyć się książką!”, „Książka z biblioteki najpiękniejszą walentynką!”), umieszczone na tematycznych  plakatach.

      Celem spotkania w szkolnej bibliotece była promocja czytelnictwa i propagowanie zasad kulturalnego wyrażania emocji. Walentynkowa oferta biblioteki szkolnej cieszyła się dużym zainteresowaniem. Panowała miła, przyjazna i życzliwa atmosfera. Atrakcje spodobały się uczniom. Dziękuję za fascynującą zabawę i zapraszam za rok. Wszystkim czytelnikom życzę codziennych spotkań z ukochanymi książkami.

      L. Selerowska, nauczyciel bibliotekarz

     • Nauczyciele naszej szkoły na zajęciach z Małego Inżyniera

     • Czy sądzicie, że zajęcia w ramach projektu „Akademia nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie” realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera są tylko dla uczniów? Nic bardziej mylnego! 

      Ten weekend (12-13 lutego) grupa nauczycieli spędza bardzo pracowicie przeprowadzając eksperymenty chemiczno-fizyczne. Bawimy się przy tym naprawdę świetnie i już wkrótce przekażemy nabytą wiedzę naszym uczniom na zajęciach projektowych :)

     • Uczniowie naszej szkoły na XXVII Feryjnym Festiwalu Szachowym

     • Pierwsze dni ferii zimowych dzieci i młodzież grająca w szachy mogła spędzić doskonaląc i rozwijając swoje umiejętności. Szachiści rywalizowali w XXVII Feryjnym Festiwalu Szachowym rozgrywanym, w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Łomży. Rozegrano cztery turnieje: Turniej A - dla zaawansowanych, Turniej B - dla średnio zaawansowanych, Turniej C - dla przedszkolaków i dzieci startujących po raz pierwszy oraz Turniej D - szachów błyskawicznych – Blitz. Łącznie startowało 72 zawodników (najmłodszy to 4-latek). Byli to uczniowie łomżyńskich szkół i przedszkoli, a także zawodnicy z Piątnicy, Zambrowa, Stawisk, Ciechanowca, Szumowa, Szczuczyna, Białegostoku i Warszawy i innych miejscowości.

      Najlepsi zawodnicy w każdym turnieju otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, natomiast wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki szachowe. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie Akademii Szachowej Sobocińscy. Całość zawodów przebiegała w przyjemnej szachowej atmosferze, umilanej słodkim poczęstunkiem oraz ciepłymi i zimnymi napojami.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i jesteśmy pełni podziwu dla ich szachowych dokonań. Życzymy także powodzenia w następnych turniejach i rozgrywkach szachowych.

      Udostępnienie: Magdalena Sobocińska

      Więcej  informacji na stronie Akademii Szachowej Sobocińscy

      * Zdjęcia są własnościa Akademii Szachowej Sobocińscy

     • Powrót nauki stacjonarnej w klasach V-VIII już 21 lutego!

     • Rząd podjął decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych i szkołach ponadpodstawowych, czyli wracamy 21 lutego.

      W związku z tym sprawdźcie wcześniej plan lekcji lub czytajcie informacje w dzienniku Librus, gdyż mogą nastąpić drobne zmiany, o których będziemy Was informować.

      Zatem do zobaczenia już wkróce :)

     • Szkolna biblioteka informuje: Pamiętaj o bezpiecznym korzystaniu z Internetu!

     • W 2004 roku został ustanowiony Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży konieczności unikania zagrożeń związanych z siecią komputerową. W ramach projektu „Edukacja zdalnie i cyfrowo” Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca” przygotowało książkę pt. „Internetowe szaleństwa", w której poruszono problemy: zniesławienia, bezprawnego uzyskiwania informacji, oszustwa komputerowego i kradzieży tożsamości. W przystępny sposób przedstawiono zasady zachowania szczególnej ostrożności w świecie wirtualnym. Główny bohater - Chomik Paragraf z Trocin Wschodnich - nie postępuje właściwie podczas pracy z komputerem. Komendant Kodeksiński poucza go, w jaki sposób należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w Sieci. Książka zawiera również przepisy prawne, adresowane do rodziców. Zachęcam do przeczytania tego ebooka. Bezpieczne korzystanie z Internetu niech zawsze będzie priorytetem!

      Oto link:

      https://tarnowskamarkatalentu.pl/wp-content/uploads/2019/12/zlota_kolekcja_chomika_paragrafa.pdf

       

      L. Selerowska – nauczyciel bibliotekarz

    • Uwaga! Akcja: Zbieramy makulaturę!
     • Uwaga! Akcja: Zbieramy makulaturę!

     • Od poniedziałku, 14 lutego rozpoczynamy w naszej szkole akcję "Zbieramy makulaturę".

      Nie masz co zrobić z tekturą, starymi gazetami i czasopismami? Zwiąż je sznurkiem i tak spakowane przynieś do szkoły w dniach 14.02.-31.03.2022 r. 

      Makulaturę możesz zostawić w świetlicy szkolnej. Nie zapomnij poinformować o tym swojego wychowawcę :)

     • Podsumowanie aktywności szkoły w ferie

     • Już za chwilę wrócimy do nauki! 7 lutego rozpoczyna się drugie półrocze, w którym przewidujemy także inne formy aktywności towarzyszące nauce oczywiście :).

      A tymczasem gdy Wy odpoczywaliście, szkoła tętniła życiem. 

      • Nasi uczniowie korzystali z zaplecza sportowego szkoły, gdy tylko mogli: zarówno w pierwszym, jak i w drugim tygodniu, indywidualnie i na zajęciach zorganizowanych pod opieka pana Zbigniewa Komora. 
      • Już w pierwszym tygodniu ferii odbyły się zajęcia z ramach projektu Mały Inżynier, a nauczyciele i pracownicy obsługi oraz administracji szkolili się z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
      • Także w pierwszym tygodniu ferii prawie stu harcerzy z 4 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Azurian" z Hufca ZHP Białystok poznawało świat cztrerech żywiołów podczas zimowiska w naszej szkole.
      • W drugim tygodniu ferii odwiedziła nas młodzież z Parafii św. Brunona w Łomży, przebywająca na rekolekcjach w Ostróżnem.
      • Systematycznie trenowali także karatecy pod okiem swojego trenera oraz odbywały się zajęcia fitness.

      * Zdjęcia z pobytu harcerzy są własnością Hufca ZHP Białystok. Autorem pozostałych zdjęć jest ZS w Szumowie

      Dokładalismy wszelkich starań, abyście nowe półrocze rozpoczęli w nieco odnowionej szkole.

      • W salach 20, 21, 22 i 28 zostały wymienione meble.
      • Po lekcjach wychowania fizycznego będziecie mogli także skorzystać z pryszniców - zostały one odnowione, powiesiliśmy zasłonki, wieszaczki oraz dozowniki z żelem. Nie zapewniamy ręczników i suszarek do włosów.
      • Szkoła jest sukcesywnie doposażana w nowy sprzęt: zabawki i klocki dla przedszkolaków, układanki, mikroskopy, wizualizer, kolejny monitor interaktywny (sala nr 10) - to już mamy, ale to jeszcze nie koniec :)
     • E-learning dla klas V-VIII w dniach 07-27.02.2022 r.

     • Po feriach uczymy się zdalnie

      W związku z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informujemy, że po feriach do nauki stacjonarnej w szkole wracają uczniowie klas 0-IV. Uczniowie klas V-VIII będą uczyły się zdalnie do 27 lutego 2022 roku. Przedszkole pracuje nadal w trybie stacjonarnym.

      Uczniowie, którzy zwrócili sprzęt (laptopy, tablety) do szkoły, mogą go ponownie wypożyczyć. W tym celu proszę o uprzedni kontakt z panią wicedyrektor, Magdaleną Jasionek, tel. 737 271 063.

    • Szkolna biblioteka i n f o r m u j e:
     • Szkolna biblioteka i n f o r m u j e:

     • Witamy nowych czytelników z klas pierwszych!

      Pasowanie na czytelnika stało się tradycją naszej szkoły. Jest bardzo oczekiwane przez pierwszoklasistów. W tym roku szkolnym klasy I a i I b pilnie przygotowywały się do tej ważnej uroczystości.

      Podczas spotkania w szkolnej bibliotece uczniowie zapoznali się z tematycznymi działami księgozbioru i zasadami wypożyczania książek. Obiecali być kulturalnymi czytelnikami. Opowiadali o tym, jakie ciekawe bajki czytano im w domu. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę pt. „Książka nas inspiruje!”, prezentującą prace plastyczne uczniów ze starszych klas. Każdy był dumny, że otrzymał kartę czytelnika. Wszyscy z przyjemnością wypożyczyli książki.

      Pierwszoklasiści wiedzą, że szkolna biblioteka jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym.

      Najmłodszym czytelnikom życzę radosnego czytania. Pamiętajcie, że książki są Waszymi bezcennymi skarbami. Dzięki nim możecie podróżować w czasie do ciekawych krain wyobraźni i wiedzy. Niech czytanie stanie się Waszą pasją!

      L. Selerowska, nauczyciel bibliotekarz

    • Feryjne zajęcia sportowe w naszej szkole
     • Feryjne zajęcia sportowe w naszej szkole

     • Drodzy Uczniowie.

      Zapraszamy Was na zajęcia sportowe, które w drugim tygodniu ferii będzie prowadził dla Was Pan Zbigniew Komor. 

      Zajęcia będą odbywały się:

      • we wtorek, 01.02.2022, godz. 10.00-12.00
      • w czwartek, 03.02.2022, godz. 10.00-12.00

      Ponadto zajęcia stałe będą odbywały się bez zmian, czyli:

      • karate - poniedziałki i środy, godz.16.30
      • zajęcia fitness - wtorki i czwartki, godz.19.00

      Pod opieką osób dorosłych możecie także korzystać z zaplecza sportowego szkoły w następujące dni:

      • 24-25.01.2022, godz. 9.00-16.00
      • 01-04.02.2022, godz. 9.00-16.00

      W dniach 26-31.02.2022 zaplecze sportowe nie będzie ogólnodostępne. Zajęcia zorganizowane (karate i fitness) będą odbywały się zgodnie z grafikiem, lecz prosimy o przychodzenie na zajęcia tuż przed ich rozpoczęciem. 

      Osoby, które są niepełnoletnie i nie są uczniami Zespołu Szkół w Szumowie, nie mogą korzystać z obiektów sportowych szkoły.

     • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

     • Kochane Babcie! Drodzy Dziadkowie!

      Z okazji dzisiejszego i jutrzejszego święta uczniowie klasy 2b i 4b składają Wam filmowe życzenia w imieniu wszystkich wnucząt w naszej szkole. Obejrzyjcie, posłuchajcie :)

    • Pasowanie na Przedszkolaka
     • Pasowanie na Przedszkolaka

     • W czwartek, 20 stycznia 2022 roku w przedszkolu odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce, zabawy i wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną, czerwoną kredką przez panią dyrektor. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i piękne breloczki z imieniem każdego dziecka. Był to dzień pełen wrażeń. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w przygotowaniu dzisiejszego święta.

    • Zbieramy nakrętki dla Eryka
     • Zbieramy nakrętki dla Eryka

     • Zespół Szkół w Szumowie przyłącza się do akcji zbierania nakrętek dla Eryka Kopczewskiego.

      Eryk ma 8 lat, mieszka w Radziłowie (woj. podlaskie). Chłopiec ma wadę serca HLHS, padaczkę objawową, niewydolność oddechową, wadę wzroku, głuchotę czuciowo-nerwową obustronną. Jego wada serca jest tak duża, że w Polsce nie ma żadnych szans na leczenie. Taka możliwość istnieje w Stanach Zjednoczonych, lecz koszt leczenia to ok. 9 milionów złotych.

      Poniżej znajduje się link do zbiórki, gdzie można wpłacać pieniądze. 

      https://www.siepomaga.pl/eryk-kopczewski

    • Zimowisko w Białym Dunajcu z dofinansowaniem
     • Zimowisko w Białym Dunajcu z dofinansowaniem

     • WYPOCZYNEK ZIMOWY 2022               

      Wypoczynek zimowy dla dzieci rolników, uprawnionych do świadczeń KRUS, dofinansowanych
      z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.

      • Termin wypoczynku: 22.01-29.01.2022 r.
      • Wiek uczestników: (urodzone po 1 stycznia 2006 r.)
      • Miejsce wypoczynku: Dom Wczasowy „Bernadeta”, ul. Jana Pawła II 362B, 34-425 Biały Dunajec

      Organizator wypoczynku zapewnia:

      • Całodobowe wyżywienie, smaczne posiłki i miłą obsługę,
      • Transport – autokar.
      • Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym,
      • Wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną (kierownicy, wychowawcy),
      • Opiekę medyczną,
      • Atrakcyjny i bogaty program zajęć kulturalno-oświatowych i wycieczek krajoznawczo-turystycznych
       – w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej

      Pliki do pobrania: Zimowisko 2022

      Dane kontaktowe:

      Związek Zawodowy Centrum Narodowe Młodych Rolników

      ul. Świętokrzyska 20/319, 00-002 Warszawa

      tel.: 603 994 661, sekretariat@zzcnmr.pl

      Wypoczynek zimowy w ramach promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej został dofinansowany ze środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników w kwocie 870,00 zł na każdego uczestnika.

    • Bezpłatne warsztaty programowania online dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat
     • Bezpłatne warsztaty programowania online dla dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat

     • Zaprogramowani.com oraz AkademiaProgramowania.pl zapraszają na jedyny w Polsce cykl webinarów dla młodzieży w wieku 10-18 lat. W całości bezpłatne e-warsztaty programowania to trzy, trwające po 90 minut spotkania, podczas których można poznać jeden z sześciu kierunków.

      A do wyboru są: 

      • Programowanie w C++
      • Programowanie w Java
      • Programowanie w C#
      • Programowanie w Python
      • Programowanie z Minecraftem
      • Grafika Komputerowa

      Chcesz skorzystać? “Zaprogramuj swoją przyszłość” już teraz, zajmując jedno z 1500 darmowych miejsc na jedynych takich webinarach dla młodzieży w sieci!

      Zapisy już się rozpoczęły :)

      Po więcej informacji kliknij tutaj

      lub pobierz plik: Zaprogramuj swoją przyszłość

     • Powrót uczniów do nauki stacjonarnej od 10 stycznia 2022 r.

     • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w naszej szkole będzie odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

      Przypominamy o konieczności:

      • zachowania dystansu między osobami przebywającymi na terenie szkoły, szczególnie w miejscach wspólnych,
      • ograniczenia gromadzenia się uczniów na terenie szkoły,
      • noszenia maseczek w przestrzeniach wspólnych, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu, 
      • dezynfekcji rąk i powierzchni.

      Minister Edukacji i Nauki oraz Minister Zdrowia zalecają szczepieniach (zarówno dla pracowników szkół, jak i uczniów) jako najbardziej skuteczną formę przeciwdziałania COVID-19. 

      W przypadku dodatkowych pytań lub wątpliwości w zakresie szczepień dzieci i młodzieży więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej, na profilu #SzczepimySię, a także pod numerem infolinii 989.