• Jasełka w naszej szkole

     • „Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje.” Mt 6,21

      Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka. Tegoroczna uroczystość pod hasłem „Pokój niesie ludziom wszem” odbyła się 22 grudnia. Wszystkich zgromadzonych przywitała pani Dyrektor. Wśród zaproszonych gości był obecny wikariusz ks. Marek Ulatowski, Wójt Gminy Szumowo Jarosław Cukierman, rodzice naszych aktorów.

      Piękna scenografia wprowadziła zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. O wspaniałe doznania artystyczne zadbali uczniowie z klasy IVa, Va oraz VIa. Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi i Józefa.

      Całość przedstawienia pokazująca wydarzenia z Betlejem przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru pod przewodnictwem p. Elżbiety Kotomskiej.

      Ogromne zaangażowanie młodych wykonawców wytworzyło niepowtarzalną atmosferę zbliżających się świąt.Uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską, a śpiew chóru dopełniał całość przedstawienia.

      Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor, która pogratulował uczniom pięknego występu, podziękowała organizatorom i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.

      Bardzo dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc przy wykonaniu dekoracji i piękne stroje. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Państwa Anny i Mariusza Krajewskich, którzy dostarczyli do szkoły piękne materiały do dekoracji oraz Radzie Rodziców, która przeznaczyła środki na dekorację.

      Dziękujemy serdecznie i życzymy błogosławionych Świąt.

      Dorota Trzeciak

     • Szkolny Przegląd Muzycznych Talentów „Świąteczne śpiewanie”

     • W dn. 21-22.12. 2022r. w ramach realizacji programu edukacyjno –profilaktycznego ”Życie zaskakuje, nie daj się zaskoczyć ” w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Muzycznych Talentów pt. „Świąteczne śpiewanie”. Wzięło w nim udział 27 uczniów z klas I-III, 12 uczniów z kl. IV-VII a poza przeglądem wystąpiła kl. VIII a.

      Wśród zaprezentowanych przez naszych szkolnych artystów utworów zagościły tradycyjne kolędy, pastorałki, a także piosenki o charakterze świątecznym.

      Przegląd pozbawiony był rywalizacji, więc każdy jego uczestnik został zwycięzcą, ponieważ odważył się wystąpić przed publicznością, zaprezentować się na scenie, przełamać swoje lęki i nieśmiałość, podzielić się z innymi tym, co mu w duszy gra. Dziecięce interpretacje utworów świątecznych na przemian wzruszały, bawiły i radowały zgromadzoną publiczność.

      Wszyscy uczniowie biorący udział w przeglądzie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i upominki.

      Gratulujemy nauczycielom uzdolnionych muzycznie uczniów, a rodzicom takich wspaniałych pociech. Mamy nadzieję, że ta chwila na długo pozostanie w naszej pamięci i naszych sercach.

       

     • Sukces uczniów naszej szkoły w konkursie wojewódzkim

     • Szkolna biblioteka i n f o r m u j e:

      Z radością i dumą informujemy, że czworo uczniów z Zespołu Szkół w Szumowie zostało laureatami tegorocznej XIII edycji Wojewódzkiego konkursu na fraszkę lub wiersz „Biblioteka to jest dobre miejsce dla człowieka”. Cele tego przedsięwzięcia to między innymi: rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie umiejętności stosowania pisemnych form wypowiedzi, promowanie wartościowej formy spędzania wolnego czasu.

      W eliminacjach wojewódzkich w kategorii uczniowie klas IV- VIII

      PIERWSZE MIEJSCE zdobyła JULIA KUREK z klasy VIIIb,

      DRUGIE MIEJSCE zajęła JULIA MALESZEWSKA z klasy VIIIa,

      WYRÓŻNIENIE otrzymali: MAJA TRUCHEL z klasy Va oraz MARCEL KORNET z klasy VI.

      Konkurs odbył się pod Honorowym Patronatem Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy, że tak wspaniale reprezentowali nas w regionie.

      Życzymy kolejnych sukcesów literackich!

       

      L. Selerowska – nauczyciel bibliotekarz

     • Wycieczka klas ósmych do Warszawy

     • W środę 7 grudnia uczniowie klas ósmych pojechali do Warszawy na lekcję historii i literatury. Pani przewodnik poprowadziła nas ze Starego Miasta do twierdzy Cytadela. Po drodze często spotykaliśmy miejsca związane z bolesną historią miasta i jego mieszkańców. Lekcja literatury odbyła się w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Pan Jarosław Mikołajewski - pisarz, autor książek dla dzieci i młodzieży bardzo ciekawie opowiedział o nieznanych faktach z życia naszego wieszcza. Po wykładzie obejrzeliśmy wiele eksponatów należących do Adama Mickiewicza, między innymi pierwsze wydania tomów poezji, "Pana Tadeusza", rękopisy wierszy oraz liczne osobiste drobiazgi. Ciekawym eksponatem był kufer podróżny poety, który służył mu już od chwili wyjazdu z rodzinnego domu na studia w Wilnie do czasu śmierci w Konstantynopolu. Na zakończenie pobytu w stolicy mogliśmy podziwiać świąteczną iluminacją oraz pojeździć na łyżwach.

      Małgorzata Brodecka