Aktualności

          • Kapitalna przygoda z finansami - bezpłatne zajęcia dla dzieci!

          • Zapraszamy dzieci w wieku 7-11 lat do udziału w trzydniowych bezpłatnych zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy Programu PROJEKTOR.

            Warsztaty te odbędą się w Zespole Szkół w Szumowie w ostatnim tygodniu sierpnia, lecz już dziś zachęcamy do wstępnego zapisywania się na zajęcia w sekretariacie szkoły pod numerem telefonu: 737271061.

            Więcej szczegółów podamy, gdy zostanie ostatecznie potwierdzony dokładny termin warsztatów.

             

            Projekt „Kapitalna przygoda z finansami” jest realizowany przez Fundację PKO Banku Polskiego we współpracy z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości, realizatora Programu PROJEKTOR.

          • Zakończenie roku szkolnego 2025/2026

          • Dnia 26 czerwca 2026 roku w Zespole Szkół w Szumowie odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026.

            Był to wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, podsumowań i podziękowań za wspólnie spędzony czas.

            W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: zastępca wójta Gminy Szumowo pani Magdalena Michalska, proboszcz parafii NMP Częstochowskiej Sławomir Grodecki, przewodnicząca Rady Gminy Szumowo pani Ewelina Mieczkowska, przewodnicząca Rady Rodziców SP pani Marta Zięba, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji oraz uczniowie.

            Po oficjalnym powitaniu i przemówieniach nadszedł czas na część artystyczną, przygotowaną przez uczniów klas ósmych. Młodzież zaprezentowała program pełen refleksji i podziękowań.

            Podczas uroczystości wręczono świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za osiągnięcia w nauce oraz działalność społeczną. Pani dyrektor podziękowała całej społeczności szkolnej za zaangażowanie. Wszystkim uczniom złożyła życzenia bezpiecznych, pogodnych i pełnych niezapomnianych wrażeń wakacji, a absolwentom klas ósmych - odwagi w podejmowaniu nowych wyzwań oraz wielu sukcesów na kolejnych etapach edukacji.

             

            Tekst: Katarzyna Dmochowska

            Zdjęcia: Aneta Frąckiel

          • Zakup podręczników na rok szkolny 2026/27

          • Szanowni Rodzice!

            Na rok szkolny 2026/27 w Szkole Podstawowej należy we własnym zakresie zakupić jedynie podręczniki do religii. Pozostałe podręczniki uczniowie otrzymają ze szkoły do bezpłatengo użytkowania.

            Rodzice dzieci Gminnego Przedszkola w Szumowie zakupują zestawy zgodnie z wykazem.

             

          • Święto sportu, pamięci i wielkich serc! Relacja z Festynu i XIII Biegu Papieskiego

          • To był dzień pełen niezapomnianych emocji, zdrowej rywalizacji i pięknych gestów! 19 czerwca boisko przy naszej szkole tętniło życiem, stając się centrum integracji całej lokalnej społeczności. Wszystko za sprawą Festynu Sportowo-Rekreacyjnego połączonego z wyjątkowym, XII Biegiem Papieskim.

            Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. Oficjalnego i uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół w Szumowie Pani Małgorzata Sówka, Starosta Zambrowski Pani Edyta Marchelska-Groszfeld oraz Wójt Gminy Szumowo Pan Andrzej Pskiet. W swoich przemówieniach wyrazili oni ogromną wdzięczność organizatorom i uczestnikom za kultywowanie pięknej tradycji Biegu Papieskiego, który co roku w wyjątkowy sposób upamiętnia postać naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II.

            Głównym celem wydarzenia była promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. W myśl tej zasady uczestnicy w każdym wieku mieli okazję sprawdzić swoje siły na różnych dystansach. Emocji na linii startu nie brakowało:

            · Pierwsi ruszyli najmłodsi – z wielkim zapałem na starcie stanęli uczniowie klas I-III

            · Następnie swoje siły sprawdziły pełne energii przedszkolaki.

            · Niezwykle wzruszającym momentem był stumetrowy marszobieg, w którym wzięli udział wspaniali seniorzy z Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Pęchratce Polskiej – dziękujemy za Waszą obecność i piękny przykład!

            · W kolejnej części trasę pokonywali starsi uczniowie: najpierw klasy IV–VI, a po nich klasy VII–VIII.

            · Na zakończenie odbył się BIEG OTWARTY – dedykowany wszystkim chętnym osobom dorosłym, którzy pokazali, że na sport nigdy nie jest za późno!

            Poza biegami, na uczestników czekało mnóstwo sportowych wyzwań na samym boisku. Każdy mógł spróbować swoich sił w konkurencjach indywidualnych, walcząc o miano mistrza w takich dyscyplinach jak:

            · Król strzelców,

            · Odbijanie piłki nad głową,

            · Skok w dal z miejsca,

            · Rzut do celu,

            · Kapkowanie piłką,

            · Kręcenie hula-hop na czas.

            Nad pełnym bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwała miejscowa Policja oraz niezawodna ekipa medyczna z Centrum Medycznego „Zdrowie” w Szumowie. Z kolei o walory edukacyjne i profilaktyczne zadbała Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zambrowie, przygotowując swoje specjalne stanowisko.

            Po wyczerpujących konkurencjach nikt nie opadł z sił – cudowna Rada Rodziców ZS w Szumowie zadbała o wszystkich regeneracyjnymi, pysznymi przekąskami i napojami. Ogromną popularnością cieszyła się dostępna dla wszystkich wata cukrowa.

            Dużym zainteresowaniem cieszył się także kiermasz charytatywny prowadzony przez wolontariuszy SKC ZS w Szumowie. Każda sprzedana „cegiełka” przybliżała nas do wspólnego niesienia pomocy. Z dumą informujemy, że cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na cel charytatywny – budowę dziecięcego hospicjum domowego w Sochoniach koło Białegostoku. Dziękujemy za Waszą hojność i otwarte serca!

            Niezwykłą atrakcją była wizyta druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szumowie. Strażacy przyjechali swoim imponującym, nowoczesnym wozem bojowym, który dzieci mogły dokładnie obejrzeć z bliska. Każdy chętny miał niepowtarzalną okazję wejść do wnętrza kabiny, poczuć się jak prawdziwy ratownik oraz z bliska zbadać profesjonalny sprzęt ratowniczo-gaśniczy.

            To jednak nie wszystko! Na samo zakończenie festynu nasi niezawodni strażacy przygotowali niesamowitą niespodziankę – włączyli kurtynę wodną, która przyniosła wszystkim uczestnikom mnóstwo czystej radości, głośnego śmiechu i upragnionego orzeźwienia w ten ciepły i pełen wrażeń dzień!

            To wspaniałe wydarzenie nie odbyłoby się bez wsparcia ludzi dobrej woli. Szczególne i serdeczne podziękowania kierujemy w stronę naszych wspaniałych sponsorów:

            · Natrix ZPK Rupińscy,

            · Crazy Bakery Szumowo, Blulandia Zambrów (Karolina i Krzysztof Rokiccy);

            · Ostrovit Zambrów,

            · UZIMEX z Sokołowa Podlaskiego,

            · „Boma” Bogdan Jasionek,

            · Stomatologia Specjalistyczna J. Szulimowska i wspólnicy.

            Kierujemy także słowa podziękowania za pomoc w przygotowaniach:

            · ZKG Szumowo,

            · Gminie Szumowo,

            · oraz wszystkim Rodzicom i pracownikom szkoły.

            Czas spędzony na szumowskim boisku pokazał, że sport to nie tylko zacięta rywalizacja, ale przede wszystkim wyjątkowa okazja do oddania hołdu św. Janowi Pawłowi II, wspólnego świętowania, integracji i świetnej zabawy.

            Wszystkim uczestnikom, gościom i zaangażowanym serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Już dziś zapraszamy za rok na XIV Bieg Papieski! Do zobaczenia!

          • Realizacja projektu edukacyjnego „Nowe kompetencje cyfrowe”

          • Mamy przyjemność poinformować, że Zespół Szkół w Szumowie przystąpił do projektu edukacyjnego „Nowe kompetencje cyfrowe” finansowanego ze środków UE NextGenerationEU - Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności, ramach Krajowego Planu Odbudowy - Reforma: C2.1: Zwiększenie skali zastosowań rozwiązań cyfrowych w sferze publicznej, gospodarce i społeczeństwie, Inwestycja C2.1.3: E-kompetencje.

            W ramach projektu w szkoleniach podnoszących kompetencje cyfrowe wzięło udział dziewięć nauczycielek Gminnego Przedszkola w Szumowie.

            Ponadto w ramach projektu zakupione zostały pomoce dydaktyczne na kwotę 7840 zł, z czego 5600 zł to kwota refundowana w ramach projektu. Już wkrótce zajęcia z naszymi przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas urozmaici kodowanie i programowanie robotów edukacyjnych oraz kreatywna zabawa z wykorzystaniem długopisów 3D.

            Tekst: Małgorzata Sówka

            Foto: AI

          • Dzień Dziecka - wydarzeń ciąg dalszy!

          • Świętowanie Dnia Dziecka nie mogło obyć się bez atrakcji na świeżym powietrzu.

            Uczniowie klas I–III mieli okazję rozwijać swoją kreatywność podczas różnorodnych aktywności plastycznych i integracyjnych. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem malowały na folii, wykonywały kolorowe wydrapywanki, tworzyły własne bransoletki z gumek oraz ozdabiały chodniki i szkolne alejki rysunkami wykonanymi kredą. Nie zabrakło również kolorowych warkoczyków, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

            Po twórczych działaniach przyszedł czas na chwilę relaksu. Wspólne leżakowanie na kocach pozwoliło dzieciom odpocząć, porozmawiać z kolegami i koleżankami oraz nacieszyć się piękną pogodą.

            Starsi uczniowie z klas IV–VIII uczestniczyli w grze terenowej, podczas której musieli zmierzyć się z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Drużyny rozwiązywały zagadki i wykonywały polecenia, wykazując się wiedzą, logicznym myśleniem oraz umiejętnością współpracy.

            Po intelektualnych wyzwaniach przyszedł czas na sportowe emocje! Uczniowie klas IV–VIII wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej oraz różnorodnych aktywnościach sportowych, które dostarczyły mnóstwo pozytywnej energii, zdrowej rywalizacji i świetnej zabawy.

            To był dzień pełen uśmiechu, integracji, kreatywności i wspólnie spędzonych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz Radzie Rodziców za obecność, zaangażowanie i stworzenie wyjątkowej atmosfery!

            Zdjęcia: Nauczyciele

          • Dzień Dziecka w Naszej Szkole!

          • Tegoroczne obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się na sali gimnastycznej od serdecznych życzeń złożonych wszystkim uczniom przez Panią Dyrektor. Życząc dzieciom wielu powodów do radości, uśmiechu i spełnienia marzeń, zachęciła je również do aktywnego udziału w przygotowanych atrakcjach.

            Pierwszym punktem programu był pokaz mody klas IV–V pod hasłem „Przebierz się za mamę lub tatę”. Uczniowie z zaangażowaniem wcielili się w role swoich rodziców, prezentując pomysłowe stroje i charakterystyczne atrybuty różnych zawodów. Pokaz dostarczył publiczności wielu powodów do śmiechu.

            Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród laureatom rodzinnego konkursu literackiego „Magia codziennych chwil”.

            Po części oficjalnej uczniowie klas IV–VIII udali się na boisko szkolne, gdzie czekała na nich emocjonująca gra terenowa.

            W tym samym czasie uczniowie klas I–III zaprezentowali wyjątkowy program taneczno-wokalny przygotowany dla swoich rodziców i bliskich. Mali artyści z ogromnym zaangażowaniem wystąpili przed publicznością, dostarczając wielu pięknych emocji i wzruszeń. Ich występy zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz ogromnym uznaniem widzów.

            Kolejnym punktem wydarzenie były tańce przygotowane przez Szkołę Tańca Wingee. Efektowne układy taneczne zachwyciły publiczność i wprowadziły wszystkich w doskonały nastrój. Po pokazie instruktorka zaprosiła dzieci i rodziców do wspólnej zabawy tanecznej. Na parkiecie szybko zrobiło się tłoczno, a wspólne tańce, śmiech i pozytywna energia stworzyły wyjątkową, rodzinną atmosferę.

            zdjęcia: Nauczyciele

          • Wyjazd uczniów kl. 4-8 na Euroweek.

          • Zakończył się edukacyjny wyjazd uczniów Szkoły Podstawowej w Szumowie na szkoleniowy obóz językowy Euroweek!

            Pobyt w Hotelu Willa Wiktoria w Różance był wypełniony intensywnymi warsztatami językowymi oraz zajęciami integracyjnymi. Skupiliśmy się na rozwijaniu umiejętności komunikacji w języku angielskim i nauce pracy w grupie. Oprócz nauki był czas też na zabawę i zwiedzanie okolicznych terenów.

            Wyjazd ten stanowił wartościowe uzupełnienie szkolnej edukacji oraz okazję do zdobycia nowych, praktycznych kompetencji.

            Dziękujemy sponsorom, którzy dofinansowali naszą podróż: Krzysztof Karolina Rokiccy, Bank Spółdzielczy w Szumowie, Boma Bogdan Jasionek, OstroVit, ZGK Szumowo.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom aktywnej postawy i zaangażowania!

            Tekst i zdjęcia: S. Jasionek, A. Frąckiel, M. Staniaszek

          • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

          • Z radością informujemy, że uczniowie klasy 8a — Aleksander Koda oraz Krystian Suski — zdobyli wyróżnienie w tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. To ogromny sukces, który jest efektem ich systematycznej pracy, matematycznych umiejętności oraz zaangażowania w rozwijanie swoich pasji. Konkurs Kangur Matematyczny cieszy się dużą popularnością i każdego roku gromadzi tysiące uczestników z wielu krajów świata. Zadania wymagają nie tylko wiedzy matematycznej, ale także logicznego myślenia i kreatywności. Serdecznie gratulujemy Aleksandrowi i Krystianowi osiągniętego wyniku oraz życzymy kolejnych sukcesów w nauce i rozwijaniu matematycznych talentów. Brawo!

            tekst: Bożena Kosobudzka

          • Finansoaktywni. Misja: Podatki znamy i o przyszłość dbamy!

          • Klasa 5b wzięła udział w cyklu trzech zajęć w ramach programu edukacyjnego Finansoaktywni. Misja: Podatki znamy i o przyszłość dbamy! 💡📊

            Program realizowany jest pod patronatem honorowym Ministerstwo Finansów 🏛️

            Podczas zajęć uczniowie poznawali świat podatków i finansów publicznych w bardzo praktyczny sposób.

            Na pierwszej lekcji zastanawialiśmy się, czym są podatki i dlaczego dotyczą każdego z nas. Pojawiły się ważne skróty: KAS i MF (Ministerstwo Finansów) 🏛️. Analizowaliśmy paragony z codziennych zakupów 🧾 oraz zaglądaliśmy do uchwał budżetowych gminy, żeby zobaczyć, jak planowane są wydatki publiczne.

            Poznaliśmy także podstawowe rodzaje podatków: VAT, CIT i PIT 💰📈 oraz ich znaczenie w codziennym życiu.

            Nie zabrakło refleksji – okazało się, że o podatkach nie wystarczy myśleć jak matematyk. Tu potrzebne jest też bardziej „filozoficzne” spojrzenie 🤔✨

            Zajęcia były okazją do wielu rozmów, odkryć i lepszego zrozumienia, skąd biorą się środki na wspólne potrzeby i jak są wykorzystywane 🌍📚

            tekst i zdjęcia: Sylwia Jasionek

          • Wizyta klas ósmych w ZPK w Szumowie

          • Uczniowie klas ósmych w ramach doradztwa zawodowego mieli okazję odwiedzić Zakład Produkcji Kruszyw w Szumowie i zobaczyć z bliska, jak wygląda codzienna praca w tej branży. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od oglądania wykopalisk oraz procesu wydobycia surowców. Następnie odwiedziliśmy warsztaty, w których na co dzień naprawiany i konserwowany jest sprzęt wykorzystywany w pracy zakładu. Kolejnym punktem programu było laboratorium, gdzie zapoznaliśmy się z metodami badania jakości materiałów oraz kontrolą parametrów kruszyw. Na zakończenie odwiedziliśmy biura zakładu i poznaliśmy organizację pracy całego przedsiębiorstwa. Wyjazd był doskonałą okazją do poznania różnych zawodów związanych z funkcjonowaniem zakładu produkcyjnego oraz zdobycia cennych informacji pomocnych w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Dziękujemy za gościnność i możliwość uczestnictwa w tym spotkaniu!

          • Święto Flagi oraz Konstytucji 3 Maja w przedszkolu

          • Dnia 30.04.26r. w naszym przedszkolu odbyły się obchody Święta Flagi oraz Konstytucji 3 Maja. Dzieci tego dnia przyszły ubrane w biało - czerwone barwy narodowe.

            Na zajęciach mówiliśmy o symbolach narodowych, odśpiewaliśmy hymn Polski zachowując odpowiednią postawę, uczyliśmy się wierszy patriotycznych, poznaliśmy wybrane legendy polskie oraz wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające flagę bądź godło Polski.

            Przez cały dzień, zarówno w trakcie zajęć dydaktycznych, jak i zabaw kształtowane były postawy patriotyczne wśród naszych Małych Patriotów.

            Tekst: Magdalena Banasik

            Foto: nauczyciele i pracownicy przedszkola

          • "Mała książka w drodze" - wizyta przedszkolaków w bibliotece

          • 29 kwietnia nasze 5-latki z grupy 1 przeżyły wyjątkową przygodę podczas warsztatów „Mała książka w drodze”, które odbyły się w bibliotece w Szumowie .

            To było niezwykłe spotkanie pełne radości i odkrywania świata książek ! Podczas warsztatów dzieci: przypominały sobie pory roku, odkrywały radość ze wspólnego czytania, tworzyły kolorowe girlandy, przygotowywały piknikowy stół, uwalniały motyle, naśladowały zwierzęta, bawiły się z chustą animacyjną, odpoczywały wśród drzew.

            Warsztaty poprowadziła Pani Lucyna Brzezińska - Eluszkiewicz, która wspaniale pokazała dzieciom, jak wielką przygodą może być czytanie.

            Na zakończenie każde dziecko otrzymało od pani prowadzącej miłe upominki – kolorowanki, naklejki oraz worki z logo akcji Nie zabrakło też słodkiej niespodzianki od organizatorów spotkania!

            Dziękujemy za zaproszenie i cudownie spędzony czas! To był dzień pełen uśmiechu, kreatywności i dziecięcej radości, który na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

            #MałaKsiążkaWielkiCzłowiek

            #InstytutKsiążki

            Tekst: Katarzyna Gawkowska

            Zdjęcia: Katarzyna Gawkowska i Ewelina Sutkowska

          • Dzień Książki w przedszkolu

          • Dzień Książki w naszym przedszkolu był wyjątkowym i pełnym wrażeń wydarzeniem.

            Mieliśmy ogromną przyjemność gościć zastępcę wójta Gminy Szumowo panią Magdalenę Michalską oraz panią Anitę Radziejewską, mamę Ignasia z grupy 5-latków 1, które poświęciły swój czas, aby przeczytać dzieciom piękne bajki. Spotkanie to było nie tylko okazją do wspólnego słuchania opowieści, ale również do rozmów o wartościach, jakie niosą ze sobą książki – przyjaźni, odwadze i dobroci. Ponadto grupę 5-latków z zielonej sali odwiedziły siostry Michasi - Lena i Amelka. Starsze koleżanki przeczytały przedszkolakom ciekawe opowiadania z książek: „Mądre bajki” i „Najciekawsze bajki przedszkolaków ”. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek i na koniec spotkania otrzymały lizaki.

            Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych historii, aktywnie uczestniczyły w rozmowach i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Następnie przystąpiły do zajęć, podczas których: kolorowały ilustracje, które staną się częścią wspólnej, grupowej książki, wykonały prace plastyczne inspirowane poznanymi bajkami, rozwijając swoją kreatywność i zdolności manualne. Dużą radość sprawiła dzieciom możliwość przyniesienia do przedszkola swojej ulubionej książeczki.

            To był dzień pełen uśmiechu , inspiracji i radości z obcowania z książką.

            Dziękujemy naszym gościom za zaangażowanie oraz wspólnie spędzony czas. Było nam bardzo miło.

            Zachęcamy wszystkich do codziennego sięgania po książki i oczywiście do odwiedzenia naszego przedszkola, gdzie dzieci chętnie ich wysłuchają.

            #całaPolskaczytadzieciom

            Tekst: Katarzyna Gawkowska, Beata Konopka

            Zdjęcia: nauczyciele

          • Święto Konstytucji 3 Maja

          • W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Święta Konstytucji 3 Maja - jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Z tej okazji przygotowany został apel, który miał na celu przybliżenie uczniom znaczenia tego doniosłego aktu prawnego oraz kształtowanie postaw patriotycznych. Społeczność szkolna z uwagą i skupieniem uczestniczyła w uroczystości, która była nie tylko lekcją historii, ale również okazją do refleksji nad wartościami takimi jak wolność i odpowiedzialność.

             

            Tekst: Katarzyna Dmochowska

            Zdjęcia: Aneta Frąckiel

          • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w projekcie Sieciaki.pl

          • Dziś zakończyliśmy projekt Sieciaki.pl, który trwał przez 2 miesiące - marzec i kwiecień. W tym czasie uczniowie uczestniczyli w 5 lekcjach online oraz aktywnie brali udział w dyskusjach, zdobywając wiedzę o tym, jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z internetu.

            Wprowadzenie do tematu odbyło się dzięki drużynie Sieciaków oraz ekipie Sieciuchów, którzy pokazali uczniom zarówno dobre, jak i niebezpieczne strony internetu.

            Nie zabrakło także ruchu – uczniowie chętnie uczestniczyli w „gimnastyce z Netką”, która przypomniała, jak ważna jest aktywność fizyczna i robienie przerw od ekranów .

            Dowiedzieli się m.in.:

            - jak chronić swoją prywatność w sieci i dbać o dane osobowe,

            - dlaczego warto zachować równowagę między czasem online a offline,

            - jak rozpoznawać szkodliwe treści i niebezpieczne kontakty,

            - czym jest hejt i cyberprzemoc oraz jak na nie reagować,

            - gdzie szukać pomocy i jak wspierać innych użytkowników internetu.

            Zajęcia pokazały, że internet to nie tylko miejsce rozrywki , ale także przestrzeń, w której ważne są szacunek, odpowiedzialność i czujność.

            Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną pracę – jesteśmy dumni, że nasi uczniowie stają się świadomymi i bezpiecznymi użytkownikami sieci!

            tekst i zdjęcia: Sylwia Jasionek

          • Wyróżnienia w XXXVIII Małym Konkursie Recytatorskim

          • Z przyjemnością dzielimy się wynikami konkursu Baje, Bajki, Bajeczki. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

            - Natalia Śledziewska z klasy IIb (kategoria klas I-III)

            - Antoni Oczechowski z klasy IV (kategoria klas IV-VI)

            Uroczystość wręczenia dyplomów i nagród odbyła się z udziałem dyrektor MOK w Zambrowie, pani Marty Konopki.

            Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom!

            https://zambrow.org/artykul/poznalismy-laureatow-n1813206

            Tekst: Małgorzata Brodecka

            Zdjęcia: Anna Orłowska, Rodzice

          • PROlekcje z Projektorem

          • W dniach 13-14 kwietnia uczniowie klas 5a, 5b, 6a oraz 6b uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez studentów - wolontariuszy w ramach projektu PROlekcje.

            Celem projektu PROlekcje jest stworzenie uczniom przestrzeni do nauki opartej na dociekaniu, czyli zadawaniu pytań i eksploracji tematu, aby mogły poznawać i badać nowe obszary.

            Uczniowie klas 6-ych brali udział w warsztatach pt. „Jak działa współpraca i komunikacja – czyli jak wygrać jako drużyna?”. Były to zajęcia rozwijające umiejętność współpracy i efektywną komunikację,które łączyły naukę z dobrą zabawą. Poprzez takie aktywności jak budowanie mostu z papieru czy gra „misja: przetrwanie” uczniowie uczyli się słuchania innych, dzielenia się pomysłami i podejmowania decyzji w grupie.

            Uczniowie klas piątych zajmowali się tematem ergonomii miejsca do nauki oraz metodami szybkiego uczenia się.

            Tekst: Małgorzata Sówka, Anita Remiszewska

            Zdjęcia: wolontariusze

    • Kontakty

      • Zespół Szkół w Szumowie
      • 737 271 061 - sekretariat
        737 271 062 - dyrektor
        737 271 063 - wicedyrektor
      • ul. Szkolna 14
        18-305 Szumowo
        Poland
      • Inspektor danych osobowych
        Rafał Kowalczyk
        e-mail: inspektorochronydanych@kowalczyk.pro
      • Godziny pracy sekretariatu
        poniedziałek - piątek
        7.30 - 15.30
      • Godziny pracy świetlicy
        poniedziałek - piątek
        7.00 - 15.30
      • Godziny pracy biblioteki szkolnej
        pon. 8.45-11.30,12.30-13.30
        wt. 8.45-11.30
        śr. 8.45-11.30, 12.30-13.30
        czw. 8.15-11.30
        pt. 7.45-11.30, 12.45-13.30
      • Aneta Frąckiel - pedagog szkolny
        e-mail: aneta.frackiel@szkolaszumowo.pl
        pon. 8.00-12.25
        wt. 8.00-12.45
        śr. 7.30-12.40
        czw. 8.00-12.30
        pt. 8.00-11.55
      • Weronika Dzieniszewska - psycholog szkolny
        e-mail: weronika.dzieniszewska@szkolaszumowo.pl
        pon. 8.00-15.00
        śr. 8.00-15.00
      • Ewelina Dulas - logopeda
        e-mail: ewelina.dulas@szkolaszumowo.pl
        poniedziałek - wtorek: 8.00-16.00
      • Rest 8 Linda M. Krajewska, Anna I Gawkowska s.c.
        E-mail: rest8.s.c@gmail.com
        Tel. +48 575 529 111
      • Adres do e-doręczeń ZS w Szumowie:
        AE:PL-82643-96849-GRSTJ-34
    • Logowanie