• Wiosenny Tryptyk Muzyczny

     • Dziś, czyli 26.03. w naszej szkole odbył się Wiosenny Tryptyk Muzyczny, który był okazją do prezentacji talentów młodych mieszkańców gminy Szumowo. Organizatorami imprezy były: Zespół Szkół w Szumowie, Szkoła Podstawowa w Srebrnej oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Szumowie.

      Minione popołudnie pozwoliło nam zatrzymać się na chwilę i wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze, a muzyka przeniosła nas w świat fantazji i wiosennych emocji. Nasz tryptyk rozpoczął występ mażoretek pod kierownictwem Pani Aleksandry Jakubczyk-Bajorek oraz młodzieżowej orkiestry dętej pod batutą kapelmistrza, Pana Michała Knapkiewicza.

      Występy uczniów rozpoczął Marcel Kornet z klasy 6 utworem na trąbce. Kolejna grupa, która umiliła nam czas to rozśpiewani pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Szumowie. Następnie zaprezentowała się uczennica klasy 3 Amelia Wyszomierska ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej. Na scenie mogliśmy podziwiać Kalinkę Tyszkę i Nikolę Głębocką - dziewczęta z klasy 2b. Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej zaprezentował się w bardzo ciekawej, biało-czarnej aranżacji. Po występie tanecznym goście wysłuchali piosenki w wykonaniu grupy wokalnej z klasy IV b w składzie: Natalia Głębocka, Amelia Gwardiak, Kornelia Świerczyńska, Katarzyna Chomontowska, Małgorzata Radwańska oraz Natalia i Roksana Truchel. Mieliśmy okazję podziwiać występ grupy tanecznej w składzie: Julia Kozikowska, Marta Michalska, Lena Głębocka i Maria Gawkowska z klasy III a. Kolejna wokalistka to Weronika Daniszewska z klasy IV a, ponieważ muzyka i poezja często idą w parze, Magda Grodecka z klasy IV a zaprezentowała „Inwokację" z "Pana Tadeusza". Koncert zakończyły dwa utwory muzyczne w wykonaniu uczennic klasy IV b: Katarzyny Chomontowskiej i Amelii Gwardiak oraz uczennic klasy 3b: Leny Szewczyk i Nikoli Walerzak.

      Dzisiejszą uroczystość poprowadziły: Oliwia Truchel i Weronika Grabowska, uczennice klasy VIII b Zespołu Szkół w Szumowie.

      Dziękujemy wszystkim artystom za wspaniałą muzyczno-poetycko-taneczną ucztę. Dziękujemy również rodzicom, nauczycielom i gościom, którzy zaszczycili nas dziś swoją obecnością.

      Wioletta Suchcicka

      *zdjęcia są własnością www.zambrowiacy.pl

     • Konkurs recytatorski w klasach I- III

     • Dnia 23 marca odbyły się szkolne eliminacje Małego Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży w kategorii klas I- III BAJE, BAJKI, BAJECZKI. Prezentacje były poprzedzone przygotowaniami i rywalizacją w
      klasach. W ten sposób wybrano 25 osób, które prezentowały swoje umiejętności przed nauczycielami oraz uczniami edukacji wczesnoszkolnej. Komisja konkursowa oceniając występy wzięła pod uwagę następujące kryteria:
      - dostosowanie repertuaru do wieku i wrażliwości emocjonalnej dziecka;
      - formę prezentacji (należało unikać gestów ilustrujących tekst, kostiumów,
      rekwizytów)
      - wyrazistość mowy;
      - ogólny wyraz artystyczny.


      Poziom recytacji był bardzo wysoki. Publiczność wykazała się dużym zainteresowaniem i skupieniem podczas występów koleżanek i kolegów. Wyniki konkursu, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas
      najbliższego apelu. Laureaci będą reprezentować naszą szkołę 19 kwietnia w eliminacjach powiatowych w Zambrowie.

      Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki. 

      Jolanta Oczechowska

      Elżbieta Kotomska

     • Dzień bez plecaka

     • W dniu dzisiejszym obchodziliśmy po raz kolejny w naszej szkole DZIEŃ BEZ PLECAKA. Uczniowie zamienili tradycyjne plecaki na walizki, koszyki, transportery dla zwierząt, wózki dziecięce, wiaderka, szuflady, rajstopy, kaski. Trzeba przyznać, że uczniowskie pomysły zaskoczyły wszystkich, a kreatywność przerosła nasze oczekiwania. Dziękujemy za aktywny udział i dobrą zabawę podczas Pierwszego Dnia Wiosny

     • Osiągnięcia naszych uczniów w Powiatowych Mistrzostwach LZS W Tenisie Stołowym

     • Dnia 18.03.2023r. nasza szkoła brała udział w Powiatowych Mistrzostwach LZS w Tenisie Stołowym. Szkołę reprezentowało 24 uczniów.

      W kategorii klas IV i młodsi dziewczęta:

      II miejsce zajęła Julia Kozikowska,

      III miejsce Lena Głębocka.

       

      W kategorii klas IV i młodsi chłopcy:

      IV miejsce zajął Maciej Przeździecki.

       

      W kategorii klas V-VI dziewczęta:

      II miejsce Maria Werpachowska.

       

      W kategorii klas V-VI chłopcy:

      I miejsce Jakub Krajewski,

      II miejsce Eryk Rytych,

      III miejsce Maciej Pajdowski,

      IV miejsce Igor Jastrzębski.

       

      Dziewczęta z klas VII-VIII uplasowały się na następujących pozycjach:

      I miejsce Amelia Głębocka,

      II miejsce Milena Święcka,

      III miejsce Julia Kurek,

      IV miejsce Kaja Szewczyk.

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe emocje sportowe.

     • Wycieczka klas ósmych do Warszawy

     • We wtorek 14 marca 2023r. uczniowie klas VIII a i VIII b wzięli udział w zajęciach podnoszących wiedzę o prawie. Zajęcia te odbyły się w gmachu Ministerstwa Sprawiedliwości w Warszawie. Uczniowie podczas spotkania z prokuratorem dowiedzieli się, na czym polega jego praca. Pomagali zbierać dowody w sprawie zbrodni dokonanych przez Balladynę - bohaterkę jednej z lektur obowiązkowych. W drugiej części zajęć ósmoklasi dowiedzieli się, jak w praktyce wygląda praca sędziego.

      Kolejnym punktem programu była wycieczka do budynku Sejmu RP, gdzie uczniowie poznali historię tego szczególnego miejsca oraz obejrzeli salę obrad i przeszli korytarzami sejmowymi.

     • Ogólnopolski programu edukacyjny Służby Więziennej „W SŁUŻBIE PRAWU”

     • Zespół Szkół w Szumowie przystąpił do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży W SŁUŻBIE PRAWU. 

      W piątek, 10 marca uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w zajęciach dotyczących edukacji prawnej z naciskiem na prewencję przestępstw wśród młodzieży poprowadzonych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej z Czerwonego Boru.   

      Uczestnicy spotkania dowiedzieli się: 

      • czym jest prawo oraz jakie są jego główne rodzaje,  
      • czym wyróżnia się prawo karne i jakie ma funkcje, 
      • czym jest przestępstwo oraz jakie konsekwencje niesie za sobą,  
      • jak działa polski system więziennictwa,  
      • jakie konsekwencje niesie za sobą przestępczość wśród młodzieży,  
      • gdzie i jak uzyskać pomoc prawną.  

      Funkcjonariusze, którzy przybyli do naszej szkoły, uświadamiali młodzieży, że łamanie prawa może przekreślić ich plany na przyszłość, a więzienie jest dla każdego trudnym doświadczeniem. 

      Uczniowie dowiedzieli się także, na czym polega praca w Służbie Więziennej i jakiego wyposażenia używają w służbie funkcjonariusze. Szczególne wrażenie wywarła na młodzieży Nala – czworonożny funkcjonariusz rasy owczarek belgijski, pełniący służbę w Czerwonym Borze. 

      Serdecznie dziękujemy funkcjonariuszom Służby Więziennej z Czerwonego Boru za dzisiejsze spotkanie.

      Małgorzata Sówka

     • Wycieczka klas Va, VIa i VIIa do Białegostoku

     • W dniu 8 marca uczniowie klasy Va, VIa i VIIa odwiedzili stolicę województwa podlaskiego - Białystok. Chętnie obejrzeli film pt. "Asterix i Obelix", który się wszystkim bardzo podobał. Uczniowie mieli czas na posiłek w McDonald's. Następnie udali się na lodowisko, gdzie wesoło i aktywnie spędzili czas. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

      Ewa Kozłowska - Żukowska

     • Program Powszechnej Nauki pływania "Umiem Pływać"

     • Uczniowie klas I - III po raz kolejny wzięli udział w Programie Powszechnej Nauki pływania „Umiem Pływać”. I grupa (klasa IIa, IIIa) zajęcia rozpoczęła 6.03.23r., grupa II (klasa Ia, IIIb) i grupa III (klasa Ia) w zajęciach uczestniczyła w dniu 7.03.23r. W ramach projektu dzieci nabędą podstawowe umiejętności: pływania, bezpiecznego zachowania się na basenie, współpracy oraz dyscypliny. Zajęcia w Pływalnia Miejska "Delfin" w Zambrowie potrwają do 23.05.2023r. Naszym uczniom życzymy wielu pozytywnych wrażeń podczas nauki pływania.

      Małgorzata Frączyk

     • Nasza szkoła w Biegu Tropem Wilczym

     • W środę, 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji skierowanej do szkół Bieg Tropem Wilczym.

      Mimo niskich temperatur na zewnątrz w biegu wzięło udział 40 uczniów z klas IV-VIII, którzy pokonali dystans 1963 metrów.

      Najlepszymi na ww.dystansie okazali się:

      I miejsce Kyryl Derihlazov, kl. 4a

      II miejsce Amelia Głębocka, kl. 8a

      III miejsce Maja Truchel, kl. 5a

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. 

       

      W niedzielne południe 5 marca 2023r. reprezentacja nauczycieli, uczniów i rodziców wzięła udział w Biegu Tropem Wilczym w Gminie Szumowo. Mimo mroźnej acz słonecznej pogody atmosfera była gorąca. Za rok bierzemy znów udział. 

      Małgorzata Sówka

     • 1 marca-Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych’’

     • 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione przez Sejm RP w 2011 roku, aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej. Powojenna konspiracja niepodległościowa była najliczniejszą formą zorganizowanego oporu polskiego społeczeństwa wobec reżimu komunistycznego. Uczniowie Zespołu Szkół włączyli się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jednym z elementów poznawania losów "NIEZŁOMNYCH" oraz obchodów dnia pamięci w naszej szkole jest ekspozycja okolicznościowej gazetki szkolnej oraz przygotowanie przez uczniów prezentacji multimedialnej.

      Katarzyna Dmochowska

     • "Poznajemy Podlaskie" - dofinansowanie na wycieczkę

     • Z wielką radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na wycieczkę dla grupy 55 uczniów w ramach programu "Poznajemy Podlaskie".

      “Poznajemy Podlaskie” to przedsięwzięcie mające na celu udzielenie wsparcia finansowego przez Podlaską Regionalną Organizację Turystyczną szkołom podstawowym z województwa podlaskiego na organizację wycieczek turystyczno-krajoznawczych po województwie podlaskim. Nasza szkoła złożyła wniosek w grudniu 2022 roku.

     • Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym

     • Dnia 25.02.2023r. uczniowie naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowało 16 zawodników 6 dziewcząt i 10 chłopców.

       

      W kategorii dziewcząt klas 7-8

      I miejsce zajęła Amelia Głębocka

      III miejsce Julia Kurek

       

      W kategorii chłopców klas 4-6

      II miejsce Jakub Krajewski

      III miejsce Maciej Pajdowski

      IV miejsce Aleksander Koda

       

      Gratulujemy wyników. Dokładną klasyfikację opublikujemy po ogłoszeniu oficjalnego komunikatu PSZS w Zambrowie. 

      Dorota Kurpiewska

     • Mobilne Laboratoria Przyszłości

     • W dniu 21.02.2023r. uczniowie z klas 4-6 wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Mobilne Laboratoria Przyszłości". Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach na których miały możliwość korzystania z długopisów 3D, gogle VR, oraz robota Photon. Podczas zajęć uczestnicy przenieśli się w świat technologii i programowania, rozwijali kreatywność i zdolność logicznego myślenia.