• Dzień Babci i Dziadka

  • Cook Book

  • Bohater ON w Twojej Szkole 2023

  • Misja Kieszonkowe

  • Światowy Dzień Chorego

  • Dzień Języka Ojczystego

  • FERS 2024

  • FERS 2024

  • Baje, Bajki, Bajeczki

  • Rachmistrz

  • 1a i 1b w Warszawie

  • 1a i 1b w Warszawie

  • Misterium Męki Pańskiej

  • "Poznajemy Podlaskie" wycieczka do Białegostoku

  • Naukobus Centrum Nauki Kopernik w Zespole Szkół w Szumowie

  • Naukobus Centrum Nauki Kopernik w Zespole Szkół w Szumowie

     • Uroczyste obchody Święta Niepodległości

      105 lat temu, po 123 latach niewoli, wolna Rzeczpospolita znowu pojawiła się na mapach Europy. Ziściły się marzenia Polaków urodzonych i wychowanych pod zaborami. Naród polski mógł wreszcie sam stanowić o sobie oraz przyszłości kolejnych pokoleń.

      11 listopada obchodziliśmy 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole przebiegały w podniosłej atmosferze. W piatek, 10.11.2023 r. o godzinie 11:11 społeczność szkolna zaśpiewała hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego". Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod hasłem "Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą!".

     • Uroczyste Ślubowanie Klas Pierwszych

      We wtorek, 31 października odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Był to wyjątkowy dzień dla uczniów, ich rodziców i całej społeczności szkolnej.

      Dzieci przybyły do szkoły w strojach galowych. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zaprezentowały program artystyczny, który był bogaty w treści patriotyczne. Pierwszoklasiści pięknie śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Występ bardzo się podobał.

     • Udział w akcji #SzkolaPamieta

      Spoleczność naszej szkoly po raz kolejny wzięła udział w akcji #SzkołaPamięta.

      Uczniowie odwiedzili miejscowy cmentarz i uczcili pamięć żołnierzy poległych w czasie l i ll wojny światowej.Uporządkowali też bardzo stary ,zaniedbany grób. Młodzież przygotowała i zaprezentowała na lekcjach historii prezentację multimedialną na temat 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie wykonali prace plastyczne nawiazujace do tradycji świąt zadusznych.Wyeksponowana też została gazetka ścienna poświęcona Józefowi Piłsudskiemu.

     • Wycieczka klasy IV do Warszawy

      30 października grupa uczniów z klasy 4 uczestniczyła w lekcji matematyki w ramach programu Ministerstwa Cyfryzacji „Lekcja w klasie 4C”.

      Warsztaty mają na celu pokazanie uczniom, że laptopy służą nie tylko do spędzania czasu wolnego, ale są również doskonałym narzędziem do utrwalania wiadomości i zdobywania nowej wiedzy.

     • "Bal wszystkich Świętych" w klasach I - III

      W dniu 30 października 2023r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w imprezie integracyjnej.

      „Bal Wszystkich Świętych” był doskonałą okazją do promowania radosnej świętości, zachętą do czynienia dobra, lepszego zrozumienia istoty dnia Wszystkich Świętych oraz poznania postaci godnych naśladowania.

      W programie imprezy nie zabrakło tańca, śpiewu, były również quizy i konkursy nawiązujące do życia naszych patronów. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe aniołki.

     • XVI Turniej Piłki Halowej SKC za nami!

      *Zdjęcia pochodzą z serwisu zambrow.org

      Już po raz szesnasty nasza szkoła gościła zawodników przybyłych na Turniej Piłki Halowej „Najchętniej stał na bramce”. Sportowe zmagania upamiętniają dzień wyboru Karola Wojtyły na stolicę Piotrową, promują sport, ukazują piękno życia, są okazją do integracji, wspólnej zabawy, rywalizacji, a także porównania swoich umiejętności i odkrywania sportowych talentów.

     • Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Szumowie

      W piątek, 13 października odbyła się uroczysyta akadmia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Szumowie spotkała się cała społeczność szkolna: nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie i przedszkolaki, by razem świetować ten dzień.

      Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 2a oraz 8a pod opieką wychowawczyń. Słowa uznania należą się także Laurze oraz Milenie z grupy 6-latków, dla których dzisiejsza akademia była debiutem scenicznym. W montażu słowno-muzycznym młodzież nawiązała do powołanej 250 lat temu Komisji Edukacji Narodowej, złożyła życzenia nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi wręczając wszystkim jabłuszka z życzeniami.

     • Dzień Drzewa w przedszkolu

      Dnia 10.10.23r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa. Dzieciaczki we wszystkich grupach najpierw wykonały pracę plastyczną pt. "Jesienne drzewo". Następnie odbyło się spotkanie z leśnikiem - panem Grzegorzem Bagińskim, który poprowadził warsztaty na temat lasu oraz jego mieszkańców. Dzieci mogły zobaczyć poroża sarny, jelenia i łosia, dopasowywały kształty zwierząt i rozpoznawały ich ślady. Na koniec wyszliśmy do lasku znajdującego się przy placu zabaw naszej placówki. Tam, pan leśniczy w asyście wszystkich przedszkolaków zasadził drzewo, które będzie rosło wraz z naszymi przedszkolakami. Zadaniem dzieci będzie pielęgnowanie drzewka i podlewanie go.

     • Przedszkolaki z wizytą w bibliotece

      Dnia 09.10.23r. przedszkolaki z grupy 6-latków i 5-6-latków odwiedziły Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Szumowie. Na miejscu dzieci obejrzały seans wyjątkowej animacji lalkowej pt. „Pamiętniki Tatusia Muminka”.

      To polska koprodukcja na podstawie książek Tove Jansson. Po obejrzeniu bajki, już w przedszkolu, dzieci stworzyły portret postaci, która najbardziej przypadła im do gustu. Prace plastyczne zostaną wywieszone na wystawie w bibliotece.

     • Dzień Zwierząt w przedszkolu

      Dnia 04.10.23 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Zwierząt. Dzieci w trakcie zajęć klasyfikowały i naśladowały zwierzęta. Obejrzały krótki filmik o dzikich zwierzętach oraz wykonały prace plastyczne przedstawiające zwierzęta. Jednak największą atrakcją tego dnia były zwierzęta, które odwiedziły nasze przedszkole. Kilkoro dzieci ze starszych grup przyszło do przedszkola ze swoimi pupilami. I w ten sposób na zajęciach gościliśmy chomiki, świnkę morską oraz szczura. Przedszkolaki bardzo chętnie i z zaciekawieniem nie tylko oglądały, ale również dotykały i przytulały małe gryzonie. Dzieci, które przyszły ze zwierzątkami opowiedziały nam, jak bardzo odpowiedzialna jest rola właściciela. Mówiły także o tym, jakie zwyczaje mają ich pupile, czym się żywią oraz jak wygląda opieka nad zwierzętami. W ten bardzo ciekawy dla dzieci sposób kształtowaliśmy poprawne postawy wobec wszystkich ży

     • Europejski Dzień Sportu w przedszkolu

      29 września nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do udziału w Europejskim Dniu Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD) .

      To wielkie święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet z Ameryki Południowej, Afryki i Azji .

      Ideą ESSD jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, dlatego tego dnia w przedszkolu obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia – RUCHOWY PLAN LEKCJI (Active Lessons Plan), który przygotowała Akademia Krokieta i Lamy. Łączył on aktywność fizyczną z nauką języka angielskiego. Ale to nie wszystko. Dla naszych przedszkolaków zaplanowane były jeszcze inne aktywności. Przedszkolaki ponadto wzięły udział w różnych zabawach ruchowych m.in. z chustą animacyjną, w ćwiczeniach gimnastycznych i torach przeszkód. Najstarsze grupy rozegrały również mecze piłki nożnej na boisku szkolnym.

     • Kolejny projekt międzynarodowy przed nami!

      Już wkrótce rozpoczniemy realizację kolejnego projektu międzynarodowego. Kolejny raz grupa 30 uczniów będzie realizowała zadania wraz z szkołami partnerskimi w Grecji pod hasłem "Poznajemy świat przemierzając Grecję"

      Projekt "Poznajemy świat przemierzając Grecję!” będzie realizowany w ramach programu FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA ROZWOJU SPOŁECZNEGO 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus

     • Stypendia Zarządu Województwa Podlaskiego

      Informujemy, iż Zarżad Wojewodztwa Podlaskiego przyznaje stypendia uczniom, którzy w ubiegłym roku szkolnym oprócz uzyskanej wysokiej średniej ocen, byli laureatami olimpiad i konkursów wiedzy. Do zdobycia jest kwota 6 tys. złotych.

      Stypendia mogą otrzymać uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej zamieszkali na terenie województwa podlaskiego, uzyskujący łącznie w roku szkolnym 2022/2023 następujące osiągnięcia:

     • Dzień Przedszkolaka na Farmie Dyń

      20 września przedszkolaki z gr. 6-latków i 5-6-latków z okazji Dnia Przedszkolaka wybrały się na wycieczkę na Farmę Dyń .

      Podczas wizyty na farmie dzieci bawiły się na polu dyniowym, gdzie turlały, przewoziły na taczkach, przenosiły i układały dynie. Mogły również pobawić się w piaskownicy z kukurydzą, pozjeżdżać na zjeżdżali ze słomy, zagrać w kręgle czy pohuśtać się na huśtawkach. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną i tańców z kolorowymi pomponami. Dzieci wzięły udział w pokazie baniek mydlanych i wykonały pracę plastyczną z wykorzystaniem pestek dyni oraz obejrzały wystawę dyniowych lampionów. Ponadto dzieci na farmie spotkały króliki, alpaki i kotka. Spalone kalorie uzupełniliśmy podczas ogniska, dzieci zjadły pieczone kiełbaski, a na deser otrzymały pyszne jabłka w czekoladzie.

    • Bieg Fair Play w naszej szkole
     • Bieg Fair Play w naszej szkole

      W dniu 13 września nasza szkoła wzięła udział w III edycji #BieguFairPlayPKOI.

      W biegu wystartowało 103 zawodników. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach wiekowych, klasy I-III, IV-VI, VII-VIII, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Bieg odbył się w zdrowej, czystej atmosferze sportowej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział i zaangażowanie.

     • Spotkanie ze Strażą Pożarną

      W poniedziałek, 11 września strażacy z PSP w Zambrowie zaprezentowali naszym najmłodszym uczniom i przedszkolakom wóz i sprzęt strażacki wykorzystywany podczas gaszenia pożarów. Największą atrakcję stanowiła jednak kurtyna wodna, a że dzień był bardzo ciepły, więc chętnych do schłodzenia się nie brakowało.

  • Herb Polski
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
  • Aktualny czas

   • Sobota15.06.2024
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Napisz do nas

   Jeśli masz do nas pytania, skorzystaj z formularza kontaktowego.
   wczytywanie danych z serwera, proszę czekać
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 370481