• Bieg Fair Play w naszej szkole
     • Bieg Fair Play w naszej szkole

     • W dniu 13 września nasza szkoła wzięła udział w III edycji #BieguFairPlayPKOI.

      W biegu wystartowało 103 zawodników. Zawody były rozegrane w trzech kategoriach wiekowych, klasy I-III, IV-VI, VII-VIII, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Bieg odbył się w zdrowej, czystej atmosferze sportowej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział i zaangażowanie.

     • Spotkanie ze Strażą Pożarną

     • W poniedziałek, 11 września strażacy z PSP w Zambrowie zaprezentowali naszym najmłodszym uczniom i przedszkolakom wóz i sprzęt strażacki wykorzystywany podczas gaszenia pożarów. Największą atrakcję stanowiła jednak kurtyna wodna, a że dzień był bardzo ciepły, więc chętnych do schłodzenia się nie brakowało.

      Dziękujemy strażakom z PSP w Zambrowie za obecność podczas próbnej ewakuacji oraz za pokazy. 

    • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"
     • Narodowe Czytanie "Nad Niemnem"

     • Dnia 8 września br. uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w 12. odsłonie ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W tym roku lektura było "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

      Uroczystość została zorganizowana przez Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Szumowie i odbyła się w naszym miniskansenie. Na początku zebrani wysłuchali listu wystosowanego przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz informacji na temat autorki czytanej lektury. Następnie publiczność słuchała fragmentów powieści, które czytali przedstawiciele lokalnych instytucji oraz uczniowie ze szkół podstawowych w Srebrnej i w Szumowie. Naszą szkołę godnie reprezentowali: Milena, Maria, Zuzanna, Kacper i Tobiasz.

      Uroczystość zakończyła się pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatora.

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Dnia 04.09.2023 r. miało miejsce oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zarówno w szkole, jak i w przedszkolu.

      Dyrektor Małgorzata Sówka przywitała wszystkich uczniów i ich rodziców, a w szczególności najmłodszych przedstawicieli społeczności szkolnej - klasy pierwsze i przedszkolnej - 3-latki.  Pani Dyrektor odczytała także list MEiN z okazji rozpoczęcia roku szkolnego, do ktorego link zamieszczamy poniżej. 

      Życzenia z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego złożył oraz błogosławieństwa udzielił ks. kan. dr Sławomir Grodecki - proboszcz Parafii Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej w Szumowie.

      Serdecznie witamy po wakacjach wszystkie dzieci i wszystkich uczniów w naszych szkolnych i przedszkolnych murach oraz życzymy każdemu wspaniałego roku szkolnego, pełnego uśmiechu, pozytywnego nastawienia oraz chęci do nauki i zabawy.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w poniedziałek, 4 września 2023 r.:

      - o godz. 9.00 dla uczniów Szkoły Podstawowej - przed wejściem do przedszkola

      - o godz. 10.00 dla przedszkolaków

      O godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym w Szumowie.

      Planowane odwozy w tym dniu o godzinie 11.00. Dla uczniów oczekujących na autopusy/bus będzie zapewniona opieka świetlicowa.

      Plan lekcji jest już dostępny w e-dzienniku Librus oraz w zakładce 'Plan lekcji'

      Oto grafik przywozów i odwozów obowiązujący w roku szkolnym 2023/2024:

     • Wykaz podręczników na rok szkolny 2023/2024

     • Szanowni Rodzice

      Poniżej zamieszczamy linki do zestawienia tych podręczników, które należy zakupić na rok szkolny 2023/2024 w własnym zakresie. Pozostałe podręczniki uczniowie klas I-VIII otrzymają na początku roku szkolnego.

      Rodziców dzieci przedszkolnych zapewniamy, iż poziom pracy z podręcznikami zostanie dostosowany do wieku dziecka. Nauczyciele pracujący z dziećmi w grupach mieszanych dostosują materiały, metody i formy pracy do specyfiki i wieku grupy.

     • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • 23 czerwca społeczność uczniowska spotkała się po raz ostatni, by uroczyscie podsumować i zakończyć rok szkolny 2022/2023.

      Pani Dyrektor, Małgorzata Sówka, gratulując wszystkim uczniom sukcesów, wręczyła wyróżnienia tym uczniom, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce.

      Pożegnaliśmy również uczniów klas ósmych oraz nauczycieli i pracowników naszej szkoły, którzy odchodzą na emeryturę: Pani Jadwiga Rosiak, Pani Lucyna Selerowska, Pan Leszek Tabędzki oraz Pan Jerzy Głębocki.

      Głos zabrali również przedstawiciele Urzędu Gminy Szumowo - Pani Katarzyna Głębocka, Rady Rodziców - Pani Justyna Radziejewska oraz ksiądz Marek Ulatowski, m.in. życząc wszystkim bezpiecznego odpoczynku i regeneracji sił.

      Życzymy wszystkim bezpiecznych i udanych wakacji!

     • "Akcja segregacja - świat na nas liczy" - uczniowie naszej szkoły w Grecji

     • W dniach 29.05-09.06.2023 r. grupa 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Szumowie oraz czterech nauczycieli przebywała w Grecji, gdzie realizowała projekt: „Akcja segregacja – świat na nas liczy” numer projektu 2021-1-PMU-4152)  

      Realizacja ww. projektu stała się doskonałą okazją na wyrównanie szans edukacyjnych uczestników projektu w zakresie podniesienia kompetencji językowych, kulturowych, cyfrowych oraz zachowań proekologicznych. Młodzież miała możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim w różnych sytuacjach codziennych, dzięki czemu pokonała barierę językową, poszerzyła zasób słownictwa oraz zdobyła motywację do nauki języków obcych. Rozwój kompetencji wielojęzyczności to także kształowanie postaw tolerancji dla innych kultur i narodów, zatem wizyta w Grecji stała się dla naszej młodzieży doskonałą okazją, by doświadczyć różnorodności kulturowej i językowej.  

      Ważnym aspektem podczas realizacji projektu było podniesienie wiedzy z zakresie nauk przyrodniczych i technologii. W obecnych czasach szybkiego rozwoju technologicznego należy uwrażliwiać młode pokolenie na piękno przyrody, uczyć szacunku do niej i zwracać uwagę na konieczność ochrony środowiska. Podczas zajęć w szkole, w terenie oraz podczas wycieczek uczniowie mieli możliwość badania i obserwacji środowiska pod katem jego wartości przyrodniczych i ekonomicznych. Prowadzący zajęcia oraz nasi nauczyciele utwierdzali uczniów w przekonaniu, że mogą˛ aktywnie włączyć się w rozwiązywanie lokalnych i globalnych problemów ekologicznych. 

      W trakcie trwania całego projektu, zarówno podczas zajęć przygotowujących, samej mobilności, jak i podczas działań upowszechniających nasi uczniowie wykorzystywali technologię informatyczną 

      Pokazaliśmy uczniom, jak wiele jest sposobów nabywania wiedzy poprzez doświadczanie. Młodzież miała możliwość wykazania się pomysłami we współpracy międzynarodowej i rozwijania swojej kreatywności. Rozwój współpracy międzynarodowej i poszerzenie oferty szkoły o tego rodzaju działania, wesprą naszych uczniów i uatrakcyjnią lekcje. 

      Uczniowie realizowali program w szkole KEK LIDIA w Katerini. Zobaczyli, jak wygląda nauka w greckim systemie edukacji. Uczestniczyli w ciekawych zajęciach dotyczących ekologii, biologii, geografii i historii Grecji oraz w zajęciach języka greckiego Nauczyli się też podstawowych kroków greckiego tańca Zorby. Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim.  

      Podczas pobytu w Grecji uczniowie zwiedzili wiele wspaniałych miejsc i zabytków takich jak: zamek Platamonas, miejscowość Litochoro, jedną z najładniejszych wiosek w całej Grecji - Stary Pantaleimon, i przecudne Meteory - potężne centrum klasztorne kościoła wschodniego. W Świętym Klasztorze Warlaam, młodzież poznała elementy religii i kultury prawosławnej. Uczestniczyła też w warsztatach pisania ikon.  

      Ucztą dla oczu były cudowne widoki Masywu Olimpu oraz Morza Egejskiego. Młodzież podziwiała wschody i zachody słońca. Nasi uczniowie byli zachwyceni kuchnią grecką, której walory poznawali każdego dnia. Smakowali greckich potraw, zarówno lokalnych jak  i narodowych. Z kulturą pięknej Hellady młodzież obcowała także poznając greckie tańce narodowe i sprawdzając swoje umiejętności taneczne. Po intensywnych zajęciach lub wędrówkach uczestnicy projektu mogli zregenerować siły w przyhotelowych basenach lub Morzu Egejskim.  

      Wrażenia i wspomnienia z wyjazdu będziemy pielęgnować jeszcze długo i mamy nadzieję, że nabyte umiejętności i wiedza zaowocują w przyszłym życiu naszej młodzieży, a dzięki realizacji projektu Akcja segregacja – świat na nas liczy” w uczniach wzbudzona została ciekawość świata, świadomość ekologiczna, odwaga do podróżowania, chęć zwiedzania i poznawania nowych krajów, ich kultury i obyczajów. Otwartość na świat daje młodzieży większe możliwości rozwijania swoich ambicji i pasji.  

      Małgorzata Sówka 

      Projekt został przeprowadzony w partnerstwie ze szkołą grecką KEK LIDIA w Katerini,  w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” realizowanego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Kwota dofinansowania wyniosła 170 724 zł.

     • Wycieczka klas drugich i trzecich do Kampinosu i Żelazowej Woli

     • Uczniowie klas drugich i trzecich w dniu 06.06.2023r. wzięli udział w wycieczce do Kampinosu i Żelazowej Woli. Zwiedzali Skansen Budownictwa Puszczańskiego oraz uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych "Życie pod strzechą" prowadzonych w oparciu o zagrody skansenowe. Następnie udali się do Żelazowej Woli, miejsca urodzenia Fryderyka Chopina gdzie zwiedzali dworek wraz z przylegajacym do niego parkiem. Był to bardzo ciekawy i udany dzień.

      Małgorzata Frączyk

     • Dzień Rodziny w klasie IIb

     • „Rodzina- tu zaczyna się życie,
      A miłość nigdy się nie kończy.”

      5 czerwca to Dzień Rodziny w klasie II b, taka data w szkolnym kalendarzu do której dzieci przygotowywały się z prawdziwym zaangażowaniem, a w szkolnych murach gościli rodzice i rodzeństwo uczniów. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a w oczach bliskich pojawiały się łzy wzruszenia. Po przedstawieniu wszyscy goście otrzymali przygotowane przez dzieci prezenty. Na koniec drugoklasiści zaprosili swoje rodziny do wspólnego tańca. Okazało się, że występy na scenie wcale nie są takie łatwe.

      Dziękujemy Kochanym Rodzicom, którzy bardzo się zaangażowali, przygotowali piękne stroje i pyszny słodki poczęstunek na czele ze wspaniałym okolicznościowym tortem.
       

      Dziękujemy za uświetnienie naszej uroczystości przez panią wicedyrektor Magdalenę Jasionek, a także za życzenia i słowa uznania za nasz występ.


      Jolanta Oczechowska

     • "Jak nie czytam, jak czytam"

     • Dnia 07.06.2023r. nasza placówka przystąpiła do akcji Jak nie czytam, jak czytam. Przedszkole zamieniło się w wielką czytelnię. Przedszkolaki ze wszystkich grup spotkały się na placu zabaw, aby posłuchać bajek czytanych przez zaproszonych gości. A byli to niezwykli goście, bo m.in. przedstawiciele władz lokalnych: pan Jarosław Cukierman - Wój Gminy Szumowo i pani Hanna Szabłowska - Sekretarz Gminy Szumowo. Ponadto naszymi gośćmi były panie, które o książkach wiedzą dużo, jak nie wszystko. Pani Danuta Liżewska, pani Joanna Milewska i pani Marlena Klimaszewska z Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Szumowie. Na zakończenie głos zabrała pani Dyrektor naszej placówki, która również przeczytała dzieciom bajkę. A na samym czytaniu nasza akcja się nie skończyła. Dzieci w salach rozmawiały o swoich ulubionych książkach i bohaterach książkowych oraz oglądały książki przyniesione przez swoich kolegów. Do akcji przyłączyli się również rodzice przedszkolaków, którzy pomogli wykonać swoim dzieciom prace plastyczną pt. "Kartka z mojej ulubionej książki". Z wykonanych prac powstała wystawa prac plastycznych na przedszkolnym korytarzu.

      Uczniowie klas I - VIII wraz z nauczycielami oraz zaproszonymi gośćmi o godzinie 10.00 spotkali się na boisku szkolnym by wspólnie w gronie kolegów i koleżanek czytać swoje ulubione książki. Cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie wzięli udział w akcji masowego czytania, promującej czytelnictwo.

       

      #JakNieCzytamJakCzytam

      #NPRCz2.0

      #zsszumowo

      Małgorzata Frączyk

      Magdalena Banasik

     • Przedszkolaki świętują Dzień Flagi oraz Święto Konstytucji 3 Maja

     • Dnia 04.05.2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Flagi oraz Konstytucji 3 Maja . Dzieci tego dnia przyszły ubrane w bioło-czerwone barwy narodowe .

      Na zajęciach mówiliśmy o symbolach narodowych (flaga, godło, hymn ), odśpiewaliśmy również hymn Polski zachowując odpowiednią postawę oraz wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające flagę bądź godło Polski. Przedszkolaki poznały również niektóre legendy polskie m.in. "Czech, Lech i Rus" oraz "Legenda o Złotej Kaczce".

      Przez cały dzień, zarówno w trakcie zajęć dydaktycznych, jak i zabaw kształtowane były postawy patriotyczne wśród naszych Małych Patriotów .

      Magdalena Banasik

     • Dzień Ziemi w przedszkolu

     • Dnia 21.04.2023r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi .

      Na zajęciach mówiliśmy m.in. o segregacji śmieci i recyklingu oraz o potrzebie oszczędzania wody i energii . Dzieci wykonały pracę "Nasza Ziemia w naszych rękach" z własną interpretacją w każdej z grup . Przedszkolaki poznały również Kodeks Młodego Ekologa i zasady właściwego postępowania w trosce o Naszą Planetę. Dzieci już jako Mali Ekolodzy wybrały się do przedszkolnego lasku sprawdzić czy panuje w nim porządek i posprzątać ewentualne śmieci. W ten sposób przyłączyliśmy się do akcji ekologicznej "Sprzątamy dla Polski" .

      Na koniec dnia wszyscy otrzymali odznaki i dyplomy oraz złożyli przysięgę Strażnika Ziemi .

      Magdalena Banasik

     • Konsultacje specjalistyczne online z udziałem eksperta

     • Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy Państwu harmonogram spotkań konsultacyjnych z ekspertami działającymi na rzecz dziecka i rodziny. Zaproponowane wsparcie ekspertów będzie pomocą zarówno dzieciom/uczniom, ich rodzicom jak również pracownikom poradni i placówek oświatowych. Wszystkie konsultacje zaplanowane w kwietniu prowadzone będą online przy zastosowaniu aplikacji zoom. Przewidywany czas konsultacji – 2 godziny z podziałem na dwie części.

      W przypadku potrzeby indywidualnych konsultacji telefonicznych z ekspertami, należy przesłać na adres mailowy grant@ppp2.eu następujących informacji:

      1. Imię i nazwisko osoby oczekującej porady: ………………………

      2. Telefon kontaktowy osoby oczekującej porady: ……………..….

      3. Konsultacje z ekspertem: .........................

      Wówczas ekspert skontaktuje się osobiście i w miarę możliwości udzieli wsparcia w rozwiązywaniu przedstawionego problemu.

     • Misterium Męki Pańskiej

     • W środę, 5 kwietnia w Zespole Szkół w Szumowie oraz w Centrum Biblioteczno- Kulturalnym zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej pod hasłem „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Przedstawienie, nawiązujące do wydarzeń związanych z męką i śmiercią Chrystusa, uświadomiło widzom sens śmierci i zmartwychwstania.

      O wspaniałe doznania artystyczne zadbali uczniowie z klas IVa, Va, Vb oraz VI Zespołu Szkół w Szumowie pod opieką Pani Doroty Trzeciak. Ogromne zaangażowanie młodych wykonawców oraz piękna scenografia wprowadziły licznie zgromadzona publiczność w atmosferę zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Wszyscy uczniowie wykazali się wspaniałą grą aktorską. Na szczególne wyróżnienie zasługuje występ Kacpra Kuleszy z klasy VIa, który wcielił się w postać Jezusa.

      Na zakończenie uroczystości w Zespole Szkół w Szumowie życzenia świąteczne całej społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom i rodzicom złożyły: Pani Małgorzata Sówka, Dyrektor Zespołu Szkół w Szumowie oraz, w imieniu Wójta Gminy Szumowo i własnym, Pani Hanna Szabłowska, Sekretarz Gminy Szumowo, a błogosławieństwa udzielił ks. kan. dr Sławomir Grodecki, proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny
      Częstochowskiej w Szumowie.

      Występ uczniów w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym zakończyła Pani Urszula Jaworowska, Dyrektor CB-K, życząc wszystkim zgromadzonym zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych.

      Dorota Trzeciak

      W imieniu Pani Doroty Trzeciak serdeczne podziękowania składam rodzicom młodych aktorów za zaangażowanie w przygotowanie występów. Szczególnie gorące podziękowania kierujemy pod adresem następujących osób:
      - Pani Moniki Pajdowskiej, która uszyła piękne stroje dla naszych aktorów,
      - Państwa Anny i Mariusza Krajewskich, którzy dostarczyli do szkoły materiały do dekoracji,
      - Pana Andrzeja Urbanka za wykonanie krzyży,
      - Pana Artura Kody za techniczną obsługę wydarzenia (transport i przenoszenie dekoracji),
      - Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Szumowie, która przeznaczyła środki na ten cel.

      Dziękuję także Pani Elżbiety Kotomskiej wraz z chórem za oprawę wokalną uroczystości szkolnej oraz Paniom Wiolecie Suchcickiej i Małgorzacie Frączyk oraz uczennicom klasy VIIIa za pomoc w przygotowaniu dekoracji.

      Małgorzata Sówka

      *zdjęcia - Tadeusz Krassowski www.zambrowiacy.pl

     • ZDROWIE DLA WSZYSTKICH

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zambrowie informuje, że hasłem roku 2023 Światowego Dnia Zdrowia (World Health Day), który przypada na 7 kwietnia  jest  „Zdrowie dla wszystkich”. 7 kwietnia 2023 r. Światowa Organizacja Zdrowia będzie obchodzić 75. rocznicę swojego istnienia.

      W 1948 roku kraje z całego świata połączyły siły i założyły WHO, aby promować zdrowie, zapewniać światu bezpieczeństwo i służyć potrzebującym – aby każdy i wszędzie mógł mieć dostęp do opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie.

      75. rocznica WHO jest okazją do spojrzenia wstecz na sukcesy zdrowia publicznego, które poprawiły jakość życia w ciągu ostatnich siedmiu dekad. To także okazja do zmotywowania do działania, aby stawić czoła nowym wyzwaniom zdrowotnym i epidemicznym.

      Zdrowie dla wszystkich

      Przez dziesięciolecia WHO zajmowała się kluczowymi wyzwaniami związanymi ze swoją misją: wysiłkom na rzecz poprawy warunków społecznych, aby ludzie rodzili się, dorastali, pracowali, żyli i starzeli się w dobrym zdrowiu. Jednak postęp ten jest stale zagrożony przez utrzymywanie się nierówności zdrowotnych. Cel osiągnięcia "Zdrowie dla wszystkich" pozostaje zatem tak samo ważny dzisiaj, jak 75 lat temu.

      Łagodzenie śmiertelnych chorób

      Jedną z kluczowych misji WHO jest zapobieganie, łagodzenie i całkowite zatrzymanie rozprzestrzeniania się śmiertelnych infekcji. W wyniku bezprecedensowego globalnego partnerstwa ospa prawdziwa została wyeliminowana, a rozprzestrzenianie się polio zostało zredukowane do 99,9%.

      Ochrona ludzi przed pandemiami

      WHO wykrywa tysiące sygnałów alarmowych dla zdrowia każdego dnia i działa na rzecz ochrony ludzi przed zagrożeniami i skutkami epidemii i pandemii. W ciągu ostatnich dziesięcioleci WHO była na pierwszej linii wszystkich poważnych zagrożeń zdrowotnych: od cholery i eboli po ptasią grypę (H5N1), SARS i pandemię COVID-19.

      Pokój dla zdrowia, zdrowie dla pokoju

      WHO odgrywa często niewidoczną rolę w negocjacjach usług humanitarnych i zdrowotnych podczas wojen i konfliktów. Od lat 80. WHO realizuje projekty „Zdrowie jako pomost do pokoju” w Afryce, Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej, prowadząc interwencje humanitarne w miejscach konfliktów.

      Kierowanie polityką i normami dotyczącymi zdrowia

      WHO jest światowym autorytetem w zakresie wydawania zasad i wytycznych w celu poprawy zdrowia ludzi. W 1981 roku państwa członkowskie WHO przyjęły Międzynarodowy Kodeks Marketingu Produktów Zastępujących Mleko Kobiece, który do 2020 roku został wdrożony w 136 krajach, promując karmienie piersią milionów dzieci.

      Zapobieganie chorobom poprzez szczepienia

      WHO odegrała pionierską rolę w dostarczaniu szczepionek zapobiegających chorobom. Organizacja ustanowiła swój Rozszerzony Program Szczepień w 1974 roku, aby wspierać wprowadzanie szczepionek dziecięcych na całym świecie, ukierunkowanych na wiele chorób jednocześnie, nie pozostawiając nikogo w tyle. Mamy teraz szczepionki, które chronią nas przed ponad 20 chorobami zagrażającymi życiu, pomagając ludziom w każdym wieku żyć dłużej i zdrowiej.

      Sprostanie wyzwaniom zdrowotnym związanym z klimatem

      Zmiana klimatu jest obecnie największym zagrożeniem dla zdrowia ludzkości. Wpływa na jakość powietrza, wodę pitną, zaopatrzenie w żywność, warunki sanitarne, schronienie i środowisko jako całość. WHO promuje lepsze dane, naukę, politykę i zarządzanie w celu poprawy zarządzania środowiskowych zagrożeń dla zdrowia i ich skutków.

      WHO wspiera kraje w opracowywaniu kompleksowych planów działania w celu przeciwdziałania skutkom zdrowotnym zmian klimatycznych, budowaniu bardziej odpornych, bezemisyjnych i zrównoważonych systemów i obiektów opieki zdrowotnej.

       

      Szczegółowe informacje dotyczące Światowego Dnia Zdrowia dostępne na stronie: https://www.who.int/campaigns/75-years-of-improving-public-health

     • Wiosenny Tryptyk Muzyczny

     • Dziś, czyli 26.03. w naszej szkole odbył się Wiosenny Tryptyk Muzyczny, który był okazją do prezentacji talentów młodych mieszkańców gminy Szumowo. Organizatorami imprezy były: Zespół Szkół w Szumowie, Szkoła Podstawowa w Srebrnej oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Szumowie.

      Minione popołudnie pozwoliło nam zatrzymać się na chwilę i wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze, a muzyka przeniosła nas w świat fantazji i wiosennych emocji. Nasz tryptyk rozpoczął występ mażoretek pod kierownictwem Pani Aleksandry Jakubczyk-Bajorek oraz młodzieżowej orkiestry dętej pod batutą kapelmistrza, Pana Michała Knapkiewicza.

      Występy uczniów rozpoczął Marcel Kornet z klasy 6 utworem na trąbce. Kolejna grupa, która umiliła nam czas to rozśpiewani pierwszoklasiści z Zespołu Szkół w Szumowie. Następnie zaprezentowała się uczennica klasy 3 Amelia Wyszomierska ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej. Na scenie mogliśmy podziwiać Kalinkę Tyszkę i Nikolę Głębocką - dziewczęta z klasy 2b. Zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Srebrnej zaprezentował się w bardzo ciekawej, biało-czarnej aranżacji. Po występie tanecznym goście wysłuchali piosenki w wykonaniu grupy wokalnej z klasy IV b w składzie: Natalia Głębocka, Amelia Gwardiak, Kornelia Świerczyńska, Katarzyna Chomontowska, Małgorzata Radwańska oraz Natalia i Roksana Truchel. Mieliśmy okazję podziwiać występ grupy tanecznej w składzie: Julia Kozikowska, Marta Michalska, Lena Głębocka i Maria Gawkowska z klasy III a. Kolejna wokalistka to Weronika Daniszewska z klasy IV a, ponieważ muzyka i poezja często idą w parze, Magda Grodecka z klasy IV a zaprezentowała „Inwokację" z "Pana Tadeusza". Koncert zakończyły dwa utwory muzyczne w wykonaniu uczennic klasy IV b: Katarzyny Chomontowskiej i Amelii Gwardiak oraz uczennic klasy 3b: Leny Szewczyk i Nikoli Walerzak.

      Dzisiejszą uroczystość poprowadziły: Oliwia Truchel i Weronika Grabowska, uczennice klasy VIII b Zespołu Szkół w Szumowie.

      Dziękujemy wszystkim artystom za wspaniałą muzyczno-poetycko-taneczną ucztę. Dziękujemy również rodzicom, nauczycielom i gościom, którzy zaszczycili nas dziś swoją obecnością.

      Wioletta Suchcicka

      *zdjęcia są własnością www.zambrowiacy.pl