• Szkolna biblioteka informuje: Pamiętaj o bezpiecznym korzystaniu z Internetu!

• W 2004 roku został ustanowiony Dzień Bezpiecznego Internetu, którego celem jest uświadomienie dzieciom i młodzieży konieczności unikania zagrożeń związanych z siecią komputerową. W ramach projektu „Edukacja zdalnie i cyfrowo” Stowarzyszenie „Podaruj Dzieciom Promyk Słońca” przygotowało książkę pt. „Internetowe szaleństwa", w której poruszono problemy: zniesławienia, bezprawnego uzyskiwania informacji, oszustwa komputerowego i kradzieży tożsamości. W przystępny sposób przedstawiono zasady zachowania szczególnej ostrożności w świecie wirtualnym. Główny bohater - Chomik Paragraf z Trocin Wschodnich - nie postępuje właściwie podczas pracy z komputerem. Komendant Kodeksiński poucza go, w jaki sposób należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa w Sieci. Książka zawiera również przepisy prawne, adresowane do rodziców. Zachęcam do przeczytania tego ebooka. Bezpieczne korzystanie z Internetu niech zawsze będzie priorytetem!

Oto link:

L. Selerowska – nauczyciel bibliotekarz

• Uwaga! Akcja: Zbieramy makulaturę!

• Od poniedziałku, 14 lutego rozpoczynamy w naszej szkole akcję "Zbieramy makulaturę".

Nie masz co zrobić z tekturą, starymi gazetami i czasopismami? Zwiąż je sznurkiem i tak spakowane przynieś do szkoły w dniach 14.02.-31.03.2022 r.

Makulaturę możesz zostawić w świetlicy szkolnej. Nie zapomnij poinformować o tym swojego wychowawcę :)

• Podsumowanie aktywności szkoły w ferie

• Już za chwilę wrócimy do nauki! 7 lutego rozpoczyna się drugie półrocze, w którym przewidujemy także inne formy aktywności towarzyszące nauce oczywiście :).

A tymczasem gdy Wy odpoczywaliście, szkoła tętniła życiem.

• Nasi uczniowie korzystali z zaplecza sportowego szkoły, gdy tylko mogli: zarówno w pierwszym, jak i w drugim tygodniu, indywidualnie i na zajęciach zorganizowanych pod opieka pana Zbigniewa Komora.
            • Już w pierwszym tygodniu ferii odbyły się zajęcia z ramach projektu Mały Inżynier, a nauczyciele i pracownicy obsługi oraz administracji szkolili się z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.
            • Także w pierwszym tygodniu ferii prawie stu harcerzy z 4 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Azurian" z Hufca ZHP Białystok poznawało świat cztrerech żywiołów podczas zimowiska w naszej szkole.
            • W drugim tygodniu ferii odwiedziła nas młodzież z Parafii św. Brunona w Łomży, przebywająca na rekolekcjach w Ostróżnem.
            • Systematycznie trenowali także karatecy pod okiem swojego trenera oraz odbywały się zajęcia fitness.

* Zdjęcia z pobytu harcerzy są własnością Hufca ZHP Białystok. Autorem pozostałych zdjęć jest ZS w Szumowie

Dokładalismy wszelkich starań, abyście nowe półrocze rozpoczęli w nieco odnowionej szkole.

• W salach 20, 21, 22 i 28 zostały wymienione meble.
            • Po lekcjach wychowania fizycznego będziecie mogli także skorzystać z pryszniców - zostały one odnowione, powiesiliśmy zasłonki, wieszaczki oraz dozowniki z żelem. Nie zapewniamy ręczników i suszarek do włosów.
            • Szkoła jest sukcesywnie doposażana w nowy sprzęt: zabawki i klocki dla przedszkolaków, układanki, mikroskopy, wizualizer, kolejny monitor interaktywny (sala nr 10) - to już mamy, ale to jeszcze nie koniec :)