• Nazwa projektu: "Akademia nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie”

Numer projektu: RPPD.03.01.02-20-0371/19

Krótki opis projektu, jego cele i efekty:
          Projekt „Akademia nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie” jest realizowany przez Fundację Rozwoju Edukacji Małego Inżyniera w partnerstwie z Gminą Szumowo w okresie 01.09.2021-31.08.2023.

Cel projektu: 120 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Szumowie, nabędzie kompetencje kluczowe lub umiejętności uniwersalne, nauczyciele nabędą kompetencje lub kwalifikacje, szkoła wykorzysta pracownie przedmiotowe do prowadzenia zajęć.

Grupa docelowa: 120 uczniów Szkoły Podstawowej w Szumowie

W ramach projektu zrealizowane zostaną:

1. zajęcia dodatkowe ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych;

2. stypendia naukowe dla uczniów zdolnych;

3. szkolenia dla nauczycieli z zakresu z zakresu TIK oraz prowadzenia zajęć metodą eksperymentu oraz kompetencji niezbędnych na rynku pracy;

4. działania zmierzające do poprawy warunków dydaktycznych, poprzez doposażenie pracowni przedmiotowych.

Dofinansowanie UE: 380 314,97 zł

• Wyniki rekrutacji na półkolonie w ramach programu "Akademia Nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie"

• 21.05.2022 02:42
          • Propozycja organizacji letnich półkolonii w ramach programu "Akademia Nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie okazała się świetnym pomysłem. Ilość chętnych przerosła nasze oczekiwania i .... niestety liczbę miejsc przewidzianych na ten rok szkolny.
          • Podjęcie decyzji, kogo zakwalifikować, a kogo odrzucić w tym roku szkolnych, było bardzo trudno. Wpłynęło ponad 100 zgłoszeń na 48 miejsc.

Komisja rekrutacyjna w składzie: Małgorzata Sówka, Magdalena Jasionek oraz Magdalena Staniaszek przyjęła następujące kryteria kwalifikacyjne:

1. Uczestniczenie w programie "Akademia Nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie"

2. Systematyczny udział w zajęciach prowadzonych w ramach "Akademii Nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie"

3. Wyniki w nauce.

4. Reprezentowanie szkoły poprzez udział w konkursach i zawodach oraz aktywność na rzecz klasy i szkoły.

W pliku poniżej znajdują się nazwiska osób zakwalifikowanych do udziału w półkoloniach w roku szkolnym 2021/2022 oraz lista osób na rezerwie. Uczestnicy zostali podzieleni na 8 grup sześcioosobowych - 4 grupy z eksperymentów (oznaczenie E) i 4 grupy z robotyki (oznaczenie R). Podczas półkolonii grupy bedą ze sobą współpracować według następującego klucza: grupa E1 i grupa E2, grupa E3 i grupa E4, grupa R1 i grupa R2 oraz grupa R3 i grupa R4.

Istnieje możliwość zmiany rodzaju zajęć na zasadzie wymiany z innym uczestnikiem na podstawie ustaleń indywidualnych. O wszelkich zmianach grup oraz w przypadku rezygnacji z udziału prosimy o informację przesłaną poprzez Librus do dyrektor Małgorzaty Sówki najpóźniej do piątku 27.05.2022 r.

Osoby, którym w tym roku nie uda się uczestniczyć w zajęciach wakacyjnych, zapraszamy do zapisania się do programu w przyszłym roku szkolnym.

Lista uczniów zakwalifikowanych do udziału w półkoloniach *

Małgorzata Sówka

• Wróć do listy artykułów
        • Wniosek o przyznanie stypendium

• Szanowni Państwo

Uczniowie klas IV-VII realizujący projekt "Akademia Nauki w Szkole Podstawowej w Szumowie" mogą ubiegać się o stypendium w ramach zadania 4 “Wsparcie finansowe dla uczniów i uczennic”. Stypendium w kwocie 100 zł/m-c będzie wypłacane przez 10 kolejnych miesięcy osobom, które zakwalifikują się w wyniku przeprowadzonej rekrutacji.

Zasady rekrutacji:

I. Termin rekrutacji: 11-22 kwietnia 2022 r.

II. Wyniki rekrutacji: 25 kwietnia 2022 r.

III. Złożenie wniosku w sekretariacie szkoły lub do wychowawcy do 20 kwietnia 2022 r.

IV. Kryteria rekrutacji:

1. Opinia wychowawcy złożona podczas rekrutacji do projektu.
          2. Średnia ocen z przedmiotów szkolnych: przyrodniczych, informatycznych, języków obcych, matematyki - na podstawie kserokopii świadectwa szkolnego za rok poprzedzający (w przypadku klas IV - średnia ocen z ostatniego półrocza).
          3. Szczególne osiągnięcia w olimpiadach, turniejach, konkursach na poziomie laureata lub finalisty (do 3 lat przed wstecz).

V. Dokumenty jako załączniki do wniosku

Do wniosku o stypendium należy dołączyć:

1. kserokopię świadectwa ukończenia edukacji w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, na który przyznawana jest pomoc stypendialna (w przypadku uczniów klasy IV - zaświadczenie Dyrektora szkoły z wykazem ocen uzyskanych w ostatnim semestrze);
          2. kserokopie dokumentów potwierdzających szczególne osiągnięcia w olimpiadach, konkursach lub turniejach, w okresie 3 lat szkolnych poprzedzających rok złożenia wniosku, na poziomie laureata lub finalisty.

VI. Oceny formalnej i merytorycznej wniosków o przyznanie stypendium dokonuje Komisja Stypendialna w składzie:

1. Przewodniczący Komisji - Dyrektor Szkoły
          2. Członek Komisji - Sekretarz Szkoły